Sponsorlu Bağlantılar

İphone X nasıl kapatılır?

604 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iPhone X kapatma işlemi nasıl yapılır? Telefon nasıl kapatılır yeni başlayanlar için bilgiler vermeye çalışacağız.

İPhone X en büyük özelliklerinden biride HOME tuşunun olmamasıdır. Bu tuş olmaması iphone kullanıcıları için biraz kullanım konusunda alışık olmadıkları için az da olsa zorluk çıkarmış bulunmaktadır.

Bununla birlikte güç düğmesine uzun süre basılı tutarak telefonları kapatabiliyordunuz. Fakat İphone X modelinde bu işleyiş nasıl oluyor?

iPhone X de ses açma, ses kapatma ve birde yan tuş bulunmaktadır. Ses düğmeleri ve yan tarafında bulunan bu tuş görevleri arasında Yan tuşu bir kere bastığınızda telefonu kilitlemesi, iki kere basınca Apple Pay özelliği açılmakta uzun süre bastığınızda ise Siri özelliğini kullanmaktasınız.

Peki iphone x kapatmak için ne yapmak gerekiyor hangi tuşlar ile telefon kapatılmaktadır. Bizde bunu yeni acemi kullanıcılar için açıklamaya çalışacağız.

İPHONE X NASIL KAPATILIR

Aslında telefonu kapatmak çok kolaydır. Yan tuşla birlikte + ses açma veya ses kapatma tuşlarından birine 2 -3 saniye birlikte basmanız gerekecektir.

Karşınıza “telefonu kapat” ve “sos” menüleri çıkacaktır. Bu menü üzerinde telefonu kapat menüsü ile cihazı kapatabilirsiniz.

Bunun dışında iphone x kapatma yolları arasında menüler ile de kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Sistemi Kapat adımlarını takip ederek de cihazı kapatabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz iki yöntemle telefonu kapatabilirsiniz. Bunun dışında cihazı yeniden başlatmak için nasıl yapılabilir?

İPHONE X YENİDEN BAŞLATMA

Bu konu başlığımızda iphone x kapatma konusunda bilgi vermeye başlattık birde cihazı yeniden başlatma konusunda iphone x yeniden başlatma işlemi nasıl yapılır?

Yukarıda konuda iphone x üzerinden bulunan yan düğme ve ses düğmelerinden birine basılı tuttuğumuzda telefonu kapatmıştık.

Yeniden iphone x açmak için yan düğmeye Apple Logosu gelene kadar basılı tutmanız yeterli olacaktır böylece iphone x yeniden başlayacaktır.

Appple son gözdesi iphone x cihazlarda yeniden başlatma, telefonu kapatma konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın