Sponsorlu Bağlantılar

iphone takvimde doğum günlerini otomatik hatırlama

20 views
Sponsorlu Bağlantılar

Aile bireylerinizin, arkadaşlarınızın, iş arkadaşlarınızın doğum günlerini zamanında hatırlayarak tebrik etmek isteyebilirsiniz. Bunun için size bir doğum günü hatırlatıcı ihtiyacınız olacaktır.

Güzel bir haber olarak bunu sizin yerinize otomatik doğum günü hatırlatıcı olarak İphone telefon kullananlar için nasıl yapılır, yapılacağına dair bu yazımızda bilgiye sahip olabilirsiniz.

Eğer sizde IOS işletim sistemli bir iPad, İphone kullanıyorsanız doğum günü otomatik hatırlatıcı olarak Kişiler uygulaması üzerinden bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Arkadaşlarınızın doğum tarihi yaklaştıkça, doğum günlerinde bunu size oto haberci olarak hatırlatabilmesi için aşağıda adımları takip ederek işlemi gerçekleştirelim.

  • Ayarlar
  • Bildiriler
  • Takvim
  • Bildirimlere izin ver
  • Açık konuma getiriniz.

Bu izinleri açtıktan sonra asıl yapılması gerekler ise Kişiler > Doğum tarihi ekleyeceğiniz Kişi bulun seçin > Düzenle > doğum günü ekleye dokun.

Daha sonra doğum yılını kişilerden ekledikten sonra kaydet ile işlemi tamamlayınız. Burada etkinlik günü olarak 1 gün öncesi, 2 gün öncesi olarak önceden bir tarih seçiniz ki size o gün den önce hatırlatsın.

Bu ayarları gerçekleştirdikten sonra artık iphone telefon rehberinde kayıtlı kişilere doğum yılını eklediğiniz kişilerin bildirimleri ekrana düşerek size hatırlatacaktır.

TAVSİYE YAZI;

Bunu telefon değişikliği filan olduğunda kalıcı hale getirmek için Takvim uygulamasını da iCloud yedeklemeniz de fayda vardır.

Bu konumuzda İphone kullananlar için doğum günü hatırlatıcı için Takvim özelliğinden faydalanmayı anlattık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın