Sponsorlu Bağlantılar

iphone fotoğraf / video gizleme özelliği

1.206 views
Sponsorlu Bağlantılar

Piyasada çok kullanılan iphone cihazlara yakın zamanda gelen İOS 11 güncellemesi ile bir çok yeni özellikler geldiğini iphone kullananlar bilmektedir. Fakat öyle özellikler var ki bu biraz arka planda kaldığı için kullanıldıkça ortaya çıkmaktadır.

Bu konumuzda bu özelliklerden biri olan iphone fotoğraf gizleme, iphone video gizleme özelliğidir. Daha öncelerden iphone cihazlarda resimleri saklamak, gizlemek için üçüncü parti yazılım uygulamaları kullanmaktaydık.

Şimdi ise iphone fotoğraf saklama özelliği artık cihazın kendi özellikleri arasında yer almaktadır. Fakat bu özellik tam olarak gizleme yapmadığını söyleyelim. Bu konumuz da şimdi sizlere bu gizleme nasıl yapılır? fotoğraf gizleme, video gizleme hakkında aşağıda anlatacağımız adımlar ile hem saklama, hem de tekrar nasıl gösterilir? Bunu resimli anlatım ile uygulayacağız.

İphone fotoğraf gizleme ;

İOS işletim sistemine sahip iphone telefonlarda kayıt ettiğiniz video ve fotoğrafları genelde film rulosuna yada kendinizin açtığı klasörlerde saklarsınız. Bu fotoğraf yada çektiğiniz videoları yabancı gözlerden saklama ihtiyacı duyduğunuzda hangi görseli gizlenecekse onun üzerine geliyoruz.

  • Resmi Açıyoruz.
  • Fotoğrafın sol alt köşesinde yukarı ok kutucuğuna basıyoruz.

  • Alt barda, Kopyala, Yazdır, Slayt Sunucu, Albüme Ekle, Saat Kadranı Yarat, Duvar Kağıdı yap, Gizle simgelerini göreceksiniz.
  • Burada “Gizle” butona dokunduğunuzda bir sekme açılacaktır.

  • Fotoğrafı Gizle” bu fotoğraf arşivinizdeki her yerde gizlenecektir ama gizli albümünde bulunabilir.
  • Bu adımlar sonrasında iphone video gizleme, iphone fotoğraf saklama programsız olarak basit bir şekilde yapmış oluyorsunuz.

İphone fotoğraf gizleme işleminde gizli fotoğrafları görme için tekrar albümler arasına girerek gizlediğiniz fotoğraf, videoları “Gizli Albüm” içine girerek şimdi kadar sakladığınız tüm görselleri bu klasörün içinde görerek bunları tekrar eski haline görünür hale dönüştürebilirsiniz.

İphone Gizli Fotoğrafları Görünür yapma ;

Gizli fotoğrafları görünür yapma için tekrar gizli albüm içinde hangi resimleri eski hale getirecekseniz.

  • Fotoğrafın üzerine basarak açıyoruz.
  • Sol alt köşede yukarı ok kutucuğu basıyoruz.
  • Alt barda bu sefer “Gizleme” butonu ile gizli fotoğrafın gizliliğini kaldırıyoruz.

Bu seferde gizlediğiniz fotoğraflar, videoları tekrar görünür hale çeviriyoruz. Bu özellik kullanımı oldukça basittir. Diğer uygulamalarda gizlenen, saklanan görselli film rulosundan tamamen kaldırırken bunda sadece gizli klasör içine atmaktadır. Buda iyi bir iphone kullanıcısı tarafından ortaya çıkarılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın