Mobil

İPhone ‘de “HEY SİRİ” nasıl aktif edilir

İPhone ‘de “HEY SİRİ” nasıl aktif edilir

Merhabalar, bu konumuzda İPhone kullananlar için “Hey Siri” nasıl açılır, nasıl etkinleştirilir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Android cihazlarda Ok Google, İOS işletim sisteminde İPhone kullananlar için Hey Siri ile sesli komutlar vererek aramalar veya cihazınız ile ilgili komutlar verebilirsiniz.

Eğer bu özellik kapalıysa hiçbir tepki alamazsınız. Sizde İPhone kullanıyorsanız ve Hey Siri özelliğini etkinleştirmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İPHONE HEY SİRİ NASIL AKTİF EDİLİR?

Telefonunuzda aşağıda adımları takip ederek Hey Siri özelliğini kullanım için açalım.

  • Ayarlar
  • Siri ve Arama
  • Hey Siri Dinle ( kapalı durumdan açık duruma alıyoruz. )
  • Hey Siri Ayarlama kısmından “Sürdür” olarak devam ediyoruz ve gelen kelimeleri tekrar ederek ses kayıt ve tanımlama işlemini tamamlayınız.

Bu işlem sonrasında cihazınızda Hey Siri özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kısa sesli komutlarla test edebilirsiniz.

Hey Siri bugün hava nasıl, Hey Siri WhatsApp aç, Hey Siri Instagram aç gibi komutlar ile telefonunuzu daha verimli kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda İPhone da Hey Siri özelliği nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL