instagramda gizli profilde hashtag işe yarar mı?

9.241 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım platformu uygulaması olan instagram herkes tarafınca bilinen ve neredeyse çoğu kişinin hesabının olduğu bir app uygulamasıdır. Fotoğraf paylaşımların duygularınızı, anılarınızı ve gittiğiniz yerlerde çekilmiş resimlerini bulunduğunuz mekanları da ekleyerek yakın arkadaşlarınıza ( takipçi )’lerinize gönderebilirsiniz.

Sizi takip eden kişiler bu paylaşımlarınızı görebilir. Eğer profiliniz açıksa sizi arama ile bulan veya eklediğiniz mekana göre aramalarda sizin paylaştığınız fotoğrafları görebilmektedir. Bu paylaşım fotoğraflarını çok kişiye ulaştırmak istiyorsanız bu sefer hashtag etiketi kullanmalısınız.

hashtag kullanımı

Hashtag etiketine göre arama yapan binlerce kişiye böylece fotoğraflarınızı göndererek beğeni sayınızda dolasıyla artmış olacaktır. Bunun için instagramda en popüler hashtag kullanarak resimlerin görünürlüğünü daha fazla artırarak kişilere ulaştırıyorsunuz.

Peki Hashtag kullanmak ne kadar yararlı olacak ? hashtag tabi ki faydalıdır fakat instagram belirlediği limitler doğrultusunda kullanırsanız yararlı olacaktır. Eğer bir fotoğraf altında 30 adet hashtag kullanabilirsiniz fazlası spam olarak görünecek ve ban yemiş olacaksınız. Peki “Gizli Profil” olan bir kişi hashtag kullanırsa faydası var mı?

Tabi ki hayır gizli bir profili olarak kişi hashtag kullanımın hiç bir anlamı yoktur etkisi olmayacaktır profilini gizlediği için kimse paylaşımını göremez bu nedenle hashtag kullanımda buna dikkat etmek gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın