Sponsorlu Bağlantılar

instagram telif hakkı şikayeti nasıl yapılır?

20 views
Sponsorlu Bağlantılar

telif hakları bir eser sahibinin kitap, müzik, özgün yapıtlar, film gibi eserleri yasal korunmasıdır. Sizinde fikirlerinizi korumak için telif hakları yasasından faydalanabilirsiniz. Bu konumuzda instagram üzerinde telif hakkı ihlali yaşanıyorsa nasıl şikayet edilir? bununla ilgili olarak hangi adımlar atılır? bunu paylaşmak istiyoruz. Bildiğimiz gibi Dünya’da en çok kullanılan sosyal ağ paylaşımlarından instagram’da ürün satışları, ürün tanıtımı ve bir çok sponsorlu paylaşımlar yapılmaktadır.

Bu paylaşımlarda sizin markanızı izinsiz kullananları, fikir ve eserlerinizi sizden izinsiz kullanıyorsa bunu şikayet etmeniz en doğal hakkınız dır. Telif Hakkı şikayeti nasıl yapılır? hani makam ver merci şikayet edilir bununla ilgili bilgi aktaralım.

instagram telif hakkı şikayeti nasıl yapılır?

https://help.instagram.com/contact/539946876093520” adresi üzerinden telif hakkı bildirimi yapabilirsiniz. sizde telif hakkı olduğunu düşündüğünüz marka, ürün, kitap, müzik ve diğer materyaller için şikayet edebilirsiniz.

telif hakkımı ihlal edebilecek nitelikte bir içerik buldum, ticari marka haklarımı ihlal edebilecek nitelikte bir içerik buldum, kuruluş firma ismi izinsiz kullanıyor bu içeriklerden birini bu yolla şikayet ederek bildirebilirsiniz. Burada Şikayet Formu doldurmanız gerekecektir. Şikayet formunda sizden istenecek şeyler adınız, soyadınız, iş unvani, açık adres, telefon numaranız, e-posta adresinizi isteyecektir bunları düzgün bir şekilde doldurarak telif hakkı ihlalinin yaşandığı yer olarak Amerika içinde mi? yoksa Amerika dışında mı? şıklarını işaretleyerek formu gönderiniz .

Bu verdiğimiz bilgiler doğrultusunda size mail adresine dönüş yaparak gerekli bilgileri isteyeceklerdir. 

Arama Tags & Etiket;

telif hakkı şikayeti instagram, telif hakkı bildirimi, telif hakkı şikayet formu, telif hakkı şikayet etme, nasıl şikayet edilir, nasıl geri bildirim yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın