Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram Reels ne demek

112 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, son zamanlarda instagram da akışlarda videolarda karşınıza Reels yazısını sıklıkla görmeye başlamışsınızdır. Peki İnstagram Reels nedir, ne demek bununla ilgili olarak yeni başlayan veya instagram kullanıcılarına bilgilendirme yapmak için bizde bu yazıyı ele aldık.

İNSTAGRAM REELS NEDİR

Neredeyse hafta bir yeni özellik ile sosyal ağ kullanıcılarını kendine çekmeyi başaran instagram da yeni bir özellik kullanıcıları heyecanlandırmaya devam etmektedir. Yeni özel İnstagram Reels ile karşınıza çıkmaktadır. Bu yeni özellikte ses ve müzik içeren saniyelik kısa videolar paylaşmanıza izin vermektedir. Hatırladınız değil mi? Bu özellik TikTok ile aynı yani rakip olarak gelmektedir.

Kısaca instagram Reels ne demek, ne işe yarıyor bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalıştık. Şimdi o zaman bu özellik nasıl kullanılır ayrıntılara kısaca değinelim.

İNSTAGRAM REELS NASIL KULLANILIR

Daha önce birçok özelliği Snapchat den örnek alan instagram diğer sosyal ağlarda en çok kullanılan özellikleri kendinde toplamamaktadır. Son olarak da bunlardan biri Tiktok da olduğu gibi videoları editleme, düzenleme yaparak ses efektifleri, müzikler ekleyerek eğlenceli bir hale getirmeye ve kullanıcı sayısını elde tutmayı çalışmaktadır.

Şimdi bu özellik nasıl kullanılır merak edenler için hemen bununla ilgili olarak nasıl kullanılır bundan bahsedelim.

  • 15 saniyelik videolara kendi orijinal sesinizi ekleyebileceğiniz gibi müzik kitaplığından sesler ekleyebilirsiniz.
  • Videolarda orijinal sesler kullanıldığında hesabınız herkese açıksa bu sesleri herkes kullanabilecek orijinal sesin sahibi videolarda görünecektir.
  • Gerçeklik Efektifleri kullanılmaktadır. Bu efektiflerde AR efektif adı verilmektedir.
  • Zamanlama ve Geri sayım aracı ile eller serbest olarak rahatlıkla videolar çekebilme olanağı sunmaktadır.
  • Birleştirmek için hizalama özelliği sayesinde iki video arasında pürüzsüz geçişler kullanılmaktadır.
  • Videolarda bazı yerlerde hızlandırma ve yavaşlatma özelliği için Hız özelliğini kullanabilirsiniz.

İnstagram Reels özelliği ile telefonun galerisinden videolar yüklemek suretiyle bu videolar üzerinde düzenlemeler müzikler yaparak da yüklemek mümkündür.

TAVSİYE VİDEO;

İnstagram Reels aktif etmek için instagram uygulamasını açınız, ekranı sağa kaydırarak veya instagram hikaye özelliğini açarak REELS özelliğini aktif ettiğinizde kullanabilirsiniz. Böylece kullanıma hemen başlayabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; instagram yardım ve destek hattı

Bu konumuzda instagram reels ne işe yarar, ne demek konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle sorunlarınızı paylaşabilir diğer tüm konuda sorularınız için yardım destek hattın bize sorabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın