Instagram

İnstagram Notlar Özelliği Çıkmıyor Görünmüyor Hatası Çözümü

İnstagram Notlar Özelliği Çıkmıyor Görünmüyor Hatası Çözümü

Merhabalar, bu konumuzda Instagram notlar özelliğini görünmüyor, çalışmıyor hatası, sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yakın zamanda mesajlar bölümüne girdiğinizde takip ettiğiniz kişilerin kısa mesajlarını görmüşsünüzdür. Bu notlar özelliği yakın arkadaşlarınıza veya takip ettiğiniz kişilere kısa mesajlar iletmek için kullanabilirsiniz.

Notlar özelliği “hikâyeler” benzer olarak 24 saat süreyle panelde görülmekte sonrasında kaybolmaktadır. Bu notlar kısmı ana mesaj panelinde görülmekte bunlara cevaplar verebilir ve sadece kişinin dm kutusunda görüldüğü için diğer kullanıcılar görmemektedir.

INSTAGRAM NOTLAR ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR

Bu özelliği kullanmak oldukça kolaydır. Sizde bir not bırakmak ve sizi takip eden kişiler notlarınızı görmesini istiyorsanız yapmanız gereken adımlar;

  • DM kutusuna ( Mesajlar ) kısmına giriyoruz.
  • Bu bölümde takip ettiğiniz kişilerin notlarını görebilirsiniz.
  • Siz kendi profiliniz de + işareti göreceksiniz. Yeni bir not bırakacağınız için “bir not bırak” yazan yere dokunuyoruz.
  • Ne düşündüğünüzü paylaş yazan kısma notunu bırakınız. ( 60 karakter boşluk dâhil olmak üzere ) notunu yazabilirsiniz.
  • Notunuzu kim görmek istiyorsa “takip ettiğin takipçilerin veya Yakın arkadaşların” şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Yukarıda notlar bölümünü nasıl çalışır bunu vermeye çalıştık. Birde bu özelliği kullanamayan kullanıcılar var.

 

İNSTAGRAM NOTLAR ÇIKMIYOR

 

Eğer bu bölümünü kullanamıyorsanız o zaman birkaç eksiğiniz vardır. Bu özelliği kullanabilmek için telefonunun işletim sistemi veya ınstagram uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.

Bu özelliği kullanmak için uygulamanın güncellemesini yapmanız gerekecektir. Uygulama güncellemesi yapamıyorsanız cihazın en son işletim sistemi güncellemesinin olduğundan emin olunuz. Bu güncelleme yaptığınızda Instagram Notlar özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar instagram notlar özelliği çıkmıyor, instagram notlar özelliği görünmüyor gibi soruları tarafımıza INSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI üzerinden göndermektedir. Bu sorunun cevabını da bu şekilde vermiş olduk.

INSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Sizlerin de bu konuda sorularınız almış olduğunuz hata, sorun, problemler var yaşıyorsanız YARDIM VE DESTEK HATTINA mesaj atabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL