Sponsorlu Bağlantılar

instagram keşfet nasıl sıfırlanır

81 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram keşfet sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İnstagram keşfet nasıl sıfırlanır işlemini anlatmadan keşfet bölümünün mantığını anlatarak işe başlayalım.

Instagram keşfet, daha önceden beğendiğiniz, takip ettiğiniz, gönderileri kaydettiğiniz gönderilere göre karşınıza beğenebileceğiniz gönderilerin çıkmasıdır. Zamanla ilgili alanınız değişebilir veya sıkıcı bir hal alabilmektedir.

Hal böyle olunca ınstagram keşfet kısmını sıfırlamak gerekebilmektedir. Sizde keşfet kısmındaki ilgili alanınızı değiştirmek ve sıfırlamak istiyorsanız o zaman aşağıda vereceğimiz adımlarla sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İNSTAGRAM KEŞFET NASIL SIFIRLANIR

Aslında instagram keşfet bölümünü tamamen sıfırlamak mümkün değildir. Bunu yapabilmek için ilgili alanlarınıza artık ilgilenmiyorum diyerek artık size ilgi alanınızla ilgili o gönderilerin gösterilmemesidir. Bunu şu şekilde de değiştirebilirsiniz.

Takip etmek veya bir gezi ile ilgili gönderileri görmek isterseniz o gönderilerden birkaç hesabı takip etmek ve gönderileri beğenmek ile artık ilgili alanınızı değiştirebilirsiniz.

  • Keşfet kısmını açın
  • Görmek istediğiniz gönderinin üzerinde üç nokta dokunun
  • Açılan menüde “İlgilenmiyorum” seçeneğini seçin
  • Artık o gönderiyle ilgili paylaşımlar karşınıza çıkmayacaktır.

Kaydettiğiniz ve beğendiğiniz paylaşımları kaldırmak için Ayarlar > Hesap > Kaydedilenler > Beğendiğin Gönderler kısmına giriniz.

Burada görmek istemediğiniz ilgili alanlarını kaldırabilirsiniz. Artık bundan sonra ilgili alanınızı değiştirerek farklı alanlara yönlenebilirsiniz.

INSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda Instagram keşfet alanında görmek istemediğiniz gönderileri kaldırmak, sıfırlama konusunda bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer instagram sorunlarınız için instagram yardım ve destek hattı sayfamızdan bize tüm sorularınızı iletebilirsiniz. KOD; 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın