Mobil

instagram canlı oda özelliğini nasıl kullanılır

instagram canlı oda özelliğini nasıl kullanılır

Merhabalar, bu konumuzda instagram’ın yeni özelliği olan canlı oda özelliği kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnstagram canlı oda özelliği sayesinde markalar ve instagram içerik oluşturucuları, takip kitlesine sahip kullanıcılar yeni kitlelere ulaşabilir, etkileşimini artırarak marka değeri olan sayfalarda yeni müşteri bulmaya kadar birçok avantajı kullanabilir olarak instagram canlı oda özelliğini yakın zamanda kullanıma sunmuştur.

Kısaca instagram canlı oda özelliği 3 kullanıcıya kadar canlı yayın yapabilme özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır.  Normal şartlarda instagram canlı yayına bir kişi alabiliyorsunuz instagram’ın bu yeni özelliği sayesinde artık canlı yayına üç instagram kullanıcısı kabul edebiliyorsunuz.

Bununla birlikte instagram canlı odasına herhangi bir katılımcının engellediği kişiler katılamıyor, instagram canlı odalarda yorumları engelleme ve bildirim ve filtreleme uygulamaları geçerliliğini korumakta ayrıca insatagram topluluk kurallarına uymayan ve ceza alanlar canlı odalara katılamamaktadır.

Şuan instagram canlı odalar özelliği bölgelere göre aktif olmakla birlikte yakın zamanlarda tüm Dünya genelince kullanıcılarla buluşacaktır. Peki instagram canlı odalar özelliği kullanımı nasıl olur, nasıl canlı oda açılır?

İNSTAGRAM CANLI ODA NASIL AÇILIR

İnstagram’da canlı oda açmak “canlı yayın” özelliği ile benzer bir yapıya sahiptir. Bunun nasıl yapılacağına dair aşağıda adımları takip edebilirsiniz.

# instagram hikâyeler kısmından kamera özelliğini açın ve “Canlı” mod seçin.

# Canlı kısmından bir oda ismini ekleyiniz. Bunun için ekranın sol kısmında “Sola hizalanmış” simgesinden “Konu başlığı olarak odanızın konu başlığını ekleyin” böylece canlı yayına giren kullanıcılar odada neler beklediğini belirtebilirsiniz.

# Konu başlığı eklediniz ve artık “Canlı Simgesi” dokunarak instagram canlı yayını başlatabilirsiniz.

# İnstagram canlı odaya kullanıcı eklemek için “Video” simgesine dokunun buradan size davet istekleri gönderilenleri görebilir ve odanıza katılım sağlayabilirsiniz.

Böylece kitlenize sürpriz misafirler ekleyerek katılımın artmasını sağlayabilir, tanıtımlar yapabilirsiniz. İnstagram üzerinden satış yapanlar için oldukça işe yarayacak bu özellik zamanla odaya kullanıcı ekleme sayısının artmasıyla ZOOM rakip olarak karşımıza çıkması beklenebilir.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

İnstagram canlı odalar özelliği kullanımı bu şekilde oldukça basit bir özelliktir. Bu özelliği arkadaşlar arasında oldukça yaygın olarak da kullanıma şimdiden başlandı.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda instagram canlı odalar özelliği nasıl kullanılır, nasıl oda açılır, nasıl odalara eklenir konusunda bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer instagram sorunlarınız için instagram yardım ve destek hattı sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

ARAMALAR;

instagram canlı odalara katılım, instagram canlı odalar nedir, instagram canlı odaya katılıt, instagram canlı oda özelliği, instagram canlı odalar özelliği nedir, instagram canlı odalara kaç kişi katılır, instagram canlı odalar kullanımı, instagram canlı oda katılımcısı, instagram canlı odalar katılımcı sayısı

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL