Sponsorlu Bağlantılar

hareketli resim ( gif ) bilgisayara nasıl kayıt edilir?

25.138 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal ağlarda Facebook , Twitter , Tumblr ve diğer ağlarda sıklıkla karşınıza çıkan hareketli resim yani gif resimleri bilgisayara nasıl kayıt edeceğiz? beğendiğiniz bir hareketli gif resmi bilgisayara indirip arşiv yapıyorsanız ve daha sonra bunu kullanmak için tekrar yükleyebilirsiniz. 

Video Anlatım ;

Bu konumuzda internetten gif resmi bilgisayara indirmek oldukça kolay ve hiç bir programa ihtiyaç duymadan bunu yapabilirsiniz. 

gif bilgisayara nasıl kayıt edilir?

gif-resmi-bilgisayara-indir

yukarıda gif resime ait url adresini tarayıcımıza yapıştırıyoruz yukarıda sarı boya ile görüldüğü gibi gif resmin url’sini yapıştırdım.

sayfayi-farkli-kayit-et-gif-resim

Google yada Yandex tarayıcı kullandığım için buradan örnek vermeye çalışıyoruz. Tarayıcımız da Ayarlar > Diğer araçlar > Sayfayı farklı kaydet… (Ctrl+S)  adımlarını takip ederek gif resmi kayıt etmek için adımları takip ediyoruz.

hareketli-gif-kayit-et-secenegi

gif resmi kayıt etmek için bilgisayar veya harici aygıt ( media ) seçerek gif kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylece bilgisayara gif resimleri kayıt ederek istediğimiz aman tekrar kullanma şansı oluyor. 

Peki gif resmi tekrar nasıl facebook veya twitter gibi ağlarda paylaşabiliriz? aslında buda çok kolay bunun için resim upload sitelerine bu gif resmi yükleyin oradan alacağınız url veya kodu istediğiniz yerde tekrar paylaşabilirsiniz.

Arama Tag & Etiket ;

gif nasıl kayıt edilir , gif resim nasıl indirilir , gif dosya nasıl kayıt edilir , hareketli gif resim bilgisayara kayıt etme , gif resim nasıl kaydedilir , gif resim nasıl indirilir , telefona gif nasıl kaydedilir , gif resim nasıl kopyalanır , hareketli gif indir , resimli anlatım , video anlatım 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

hareketli resim ( gif ) bilgisayara nasıl kayıt edilir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın