Sponsorlu Bağlantılar

Güncelleme başarısız dizin oluşturulamadı

1.360 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda WordPress’de farklı bir sorun ile sizlere bu sorunun nasıl çözülür tarafına bakacağız. Bu konumuzda “güncelleme başarısız dizin oluşturulamadı” hatası bununla alakalı olarak çözüm yolu nedir? Bunu irdeleyeceğiz.

Yeni bir host satın aldığınız ve taşıma işlemi sonrasında resim ekleme veya arşiv sorunu oluşabilmektedir. Bunun yanında sizin oluşturma hatası yaşayabileceğiniz için “/home/siteismi/public_html/uploads/2010/05” buna benzer dizin oluşturmalar da problem oluşmaktadır.

güncelleme başarısız dizin oluşturulamadı sorunu çözümü için sizlere aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını deneyerek yaşanan problemi çözmüş olacağız.

Güncelleme başarısız dizin oluşturulamadı nasıl çözülür?

  • Dizin oluşturulamadı problemi için dosya izin ayarlarını 777 yapmak gerekiyor. Bunun için cpanel üzerinden upload dosyasının üzerine gelerek izinleri değiştiriniz.
  • Eğer wp-content dosyası içinde upload dosyası yoksa bunu cpanel veya plesk üzerinden girerek oluşturunuz.

Yukarıda iki farklı metot ile dizin oluşturulamadı hatası büyük ölçüde düzelecektir.

Birde güncelleme başarısız dizin oluşturulamadı problemi için farklı bir çözüm yolu ise WordPress Admin Panel > Ayarlar > Ortam >  Yeni “http[s]://siteismi/wp-admin/media-new.php  olduğundan emin olunuz yeni ortam media ürünü eklemek için bu pencere açılacaktır.

Bu adımları takip ederek dizin oluşturulamadı sorunu ortadan kaldıracağız. Bu konuyla alakalı olarak sizlerde yaşanan sorunlar için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sayfamıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın