Sponsorlu Bağlantılar

Windows İşletim Sistemin Orjinalliğini Nasıl Anlarız ?

7.697 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu Yazımızda Kullandığımız Bilgisayarın orjinal işletim sistemi mi ? yoksa Orjinal değilmi bu konuda sizlere kısa ipuçları vereceğim. Bilgisaya aldınız Bilgisayarınızın üzerinde kullandığınız işletim sistemini orjinalmi yüklediler yoksa illegal bir işletim sistemi mi yükledikler merakda kalıyor iseniz bunu evde kendinizde öğrene bilirsiniz .

Peki Nasıl Orjinalliğini öğrenebiliyoruz ?

1-Adım ;

Bilgisayarımızın Win + Pause ( Break ) Tuş Kombinasyonu Kullanarak Sistem Özelliklerine giriyoruz.

windows orjinal 1

Yukarıda Kırmızı Kutu içerisinde işaretli olan Windows Etkinleştirildi ve Orjinal Doğrulama Logo Sistemin Orjinal olduğunu gösteriyor.

2-Adım ;

Microsoft Kendi Resmi Web Sitesine Girerek Orjinallik Doğrulamasını Online olarak yapabilirsiniz. Orjinal Doğrulama Sitesine Buradan “http://www.microsoft.com/genuine/validate/default.aspx?displaylang=tr” adresinden gidebilirsiniz.

3-Adım ;

Win + R Tuş Kombinasyonu ile Çalıştır Penceresini Açıyoruz ve Buraya “%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a” komutunu yazıyoruz ve Enterliyoruz Karşınıza Bir pencere açılacaktır.

xp orjinal doğrulama

yukarıda açılan pencerede İşletim Sistemi Orjinal ise Windows Aktifleştirilmiştir yazacak ve OK butonu ile sonlandıracaksınız. Bu komut genelde XP işletim sistemleri için geçerlidir. Windows 7 Yeniden kurulum gibi bir pencere çıkmaktadır.

4-Adım ;

Bilgisayarımıza Microsoft Geniune Advantage Tools ( WGA ) Programını indirerek Bu program ile Window İşletim Sisteminin orjinalliğini kontrol edebilirsiniz.

Microsoft Orjinal Ürün Avantajı http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012  linkden indirip bilgisayarınızın Doğruluğu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows İşletim Sistemin Orjinalliğini Nasıl Anlarız ? (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın