Sponsorlu Bağlantılar

{Güncel} Windows Defender Nasıl Açılır ve Kapatılır?

10.515 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuz’da Windows Defender nasıl açılır ve kapatılır bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. İlk önce Windows Defender ne işe yarar bunun hakkında kısa bir ön bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza zararlı casus yazılımların girip arka planda çalışmasını engelleyen ve bize haber veren Windows tarafından geliştirilmiş bir ücretsiz güvenlik yazılımıdır. Bunları Tamamen otomatik olarak kendisi algılamaktadır.

Bilgisayarımızı arka planda devamlı olarak kontrol eder ve bilgisayarımıza yüklediğimiz crackli dosyalar  , ücretsiz programlar ve deneme yazılımları ile bulaşabilecek olan zararlı virüs yazılımlarını bilgisayarımızdan korumuş olur. Şimdi gelelim konumuza Windows Defender Nasıl Etkinleştiririz.

Bilgisayarımıza yüklenen Antivirüs yazılımları ve Microsoft Essential gibi yazılımlar bu Windows Defender kapatır . Eğer bunlar yüklü değilse aktif olarak görünecektir. Şimdi varsayım olarak bilgisayarınızda bir antivirüs yazılımı olduğunu düşünelim ve Windows Defender aktif etmeye çalışalım.

baslat_dugmesiBaşlat > Arama Yerine Defender yazıyoruz ve “Windows Defender” sonuçlarda buraya tıklıyoruz.

windows defender

Bu program devre dışı” yazısını okuyacaksınız. Bu programı tekrar açmak için “burayı açın” yazınızı göreceksiniz .

windows defender şimdi başlatın

 

Bu programın hizmeti bir sorun nedeniyle durduruldu kısmında Şimdi başlat yazan butonu açıyoruz. Biraz Başlaması zaman alıyor beklemeniz gerekecektir.

Windows defender hata kodu 0x8001x06ba

Eğer Yukarıdaki gibi bir sorun ile karşılaşıyor iseniz o zaman farklı adımlara geçmek gerekecektir.

Hata Kodu: 0x800106ba  “Bu programın hizmeti durduruldu. Hizmeti el ile başlatabilir veya bilgisayarınızı yeniden başlatarak hizmetin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Başlat >> Denetim Masası >> Yönetimsel Araçlar >> Hizmet  Bu adımları takip ediyoruz. Bu kısımda

Windows Defender Kısmı buluyoruz ve burayı açıyoruz daha sonra

windows defender hizmetler

 

Başlangıç Türü : Elle >> Başlat adımını seçiyoruz ve Tamam diyerek sistemi yeniden başlatalım. Bu şekilde Windows Defender başlamaz ise ;

Windows Defender hizmet durdurdu

Bazı programların bunun çalıştırmadığını ve başka programlar tarafından kullanıldığını söylemektedir. O yüzden yapmamız gereken diğer adımlara geçelim. Bu Adımlar’dan Sonra Windows Defender Hala Açılmıyor ise bilgisayarınızdaki Güncel Antivirüs yazılımlarını ve varsa Microsoft Essential Yazılımı hizmetler bölümünden kapatınız ve bilgisayarınız’dan Antivirüs yazılımlarını siliniz ve bilgisayarınız yeniden başlatınız.

Bilgisayarı yeni aldınız ise bilgisayarınızda yüklü antivirüs programları yüklü olarak geldiği için sonradan yüklü olup olmadığını tereddüt içinde kalabilirsiniz programlar bölümünden kontrol ediniz. Bilgisayarınızda Güncellemelerinizi yapınız , Bilgisayarınızı güncel bir şekilde kullanın  son olarak’da bilgisayarınızı iyi bir antivirüs yazılımı ile taratın bilgisayarda virüslerde bunun açılmasına engel olabilir.

Windows Defender Nasıl Kapatılır ;

Başlat >> Denetim Masası >> Yönetimsel Araçlar >> Hizmet adımlarını takip ederek Windows Defender üzerine gelip çift tıklayın ve Başlangıç türünü : durdur ve tamam diyerek sonlandırabilirsiniz.  

Arama Tags & Etiket ;

windows defender aktif olmuyor , windows defender açılmıyor , windows defender not active , windows defender açma Windows 8 , windows defender açma sorunu Windows 7 , Windows defender hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın