Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuz Suya düşerse Acil Ne Yapılır.?

3.930 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Suya düşürdüğümüz Akıllı Telefonlarımızı,Tabletlerimizi kurtarmak için nasıl önlem alırım bununla ilgili olarak kısa başlıklar halinde açıklamalar yapacağız. pahalı cihazlarımızı elimizden düşürdüğümüz aman aklımız çıkıyordur neredeyse öyle olunca gözümüz gibi bakıyoruz .

Allah’a şükür telefonumuzu suya düşürmedik ama düşürmeyeceğiz anlamına’da gelmez , Allah kimsenin başına da vermesin çünkü öğrenci halinde iken babaya,anneye takla atmalar telefon alacağım diye daha sonrada pahalı bir cihaz al sonra telefonu suya düşür ne acı bir durum şimdi eğer telefonumuzu suya düşürdüğümüz aman neler yapacağız bunun hakkında acil önlem bilgileri verelim.

telefon suya düşürse bunları yapınız

 

1- Telefonunuz Suya Düştüğünde Hemen Açık telefon ise Kapatınız

2-Telefonunuzun Bataryasını Hemen Sökünüzki Cihazınızdaki elektonik aksamlar kısa devre yapmasın.

3-Telefonunuzda yada Diğer Cihazların sökülebilecek Akşamları Simkart-hafıza kartı-batarya gibi bunları cihazınızdan sökünüz ve Sıvı olan yerleri jak girişi-sim girişi-kart girişi-şarj girişi bunları vakumlu sıvıyı alınız.

4-Havlu ile Kulak Çöpü yada sıvı emici Bezler kullanarak Cihazınızdaki sıvıyı iyice siliniz.

5-Hava ile Temas etmesini Sağlayınız.

?????????????????????????

6-Tuzluklar da görmüşünüzdür , Tuzlukların içinde pirinç Nemi alacağı için Tuzun birbirine yapışmasını önledi için kolay akış sağlar bundan yola çıkarak Telefonunuzu Pirinç Dolu bir kapta iki gün bekletiniz daha sonra nem var ise telefonu tekrar silerek bir gün daha bekletiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Telefonunuz Suya düşerse Acil Ne Yapılır.? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bunlar yetersiz. İl başta sağlam çalışabilir fakat iç oksitlenmeden bir süre sonra telefon bozulur. Telefoncuya götürülüp içinin açılıp temizlenmesi gerekiyor akıllı cihaz ise garanti altına almak için.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın