Sponsorlu Bağlantılar

{Güncel} Oyun Fps nasıl ölçülür?

987 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Deniz

Soru Gönder : Merhaba Adem Hocam , Bu oyunlarda fps hızı nasıl ölçülür , fps hızı nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

Cevap : Merhaba Deniz bey , tarafıma göndermiş olduğun sorunun cevabı mail adresine yollanmıştır. ilk önce bu yazıyı okuyanlar için fps nedir bunun hakkında kısaca durduktan sonra fps nasıl ölçülür bununla ilgili olarak paylaşım yapacağım.

Oyun Fps Nasıl Ölçülür?

 


oyun fps hızı nasıl ölçülür

Fps : Saniyelik görüntü sayısı yani İngilizce olarak First Person Shooter  baş harflerini almıştır. Yani oyunlarda saniye başına düşen kare sayısı diye biliriz. Ne kadar fps yüksek olursa oynanan oyunların görüntü kalitesi o kadar yüksek olacaktır.

Bu Sorumuzun cevabına gelecek olursak bir oyunda fps düşüşleri ile ilgili olarak sık sık gelen sorulara karşın oyunda fps hızı nasıl ölçülür nasıl tespit ederiz ?

Fps Ölçmek için bilgisayarımızda kullanabileceğimiz üçüncü parti bir yazılım programı olarak Fraps programını kullanabilirsiniz. Bu program’dan kısaca bahsetmek istersek  oyun videosu kayıt edebilme ve ekran görüntüsü alma işi’de yapan bu program ile fps ölçme imkanı’da mevcut. Bilgisayarınıza kuracağınız bu programı çalıştırın ve oyuna giriniz daha sonra sağ üst köşe çıkacak rakamları göreceksiniz.

Bu rakamlar oyunun fps hızını gösteren rakamlardır böylece sizde oynadığınız oyunlarda Oyun fps hızını tespit etmiş olursunuz. Sağlıcakla kalınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın