Sponsorlu Bağlantılar

Kapanan Youtube Nasıl Erişim Sağlanır?

607 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği gibi Youtube yeniden kapandı. Youtube bir sosyal video paylaşım sitesi olduğu gibi bir çok yasal haklardan dolayı erişime kapanmış bulunmaktadır. Tib tarafından Mahkeme kararı ile kapatılan bu sosyal video sitesi Youtube Girmenin bir çok yolu vardır. Bunlardan Başlıcası VPN kullanarak diğeri ise Dns  Ayarlarını değiştirerek erişim sağlaya bilirsiniz. VPN kullanarak demiştik bu ücretsiz Vpn sağlayıcıları olduğu gibi ücretli vpn sağlayıcılarıda vardır.

Ama biz Ev ve Ofis ortamında DNS ayarlarını değiştirerek Youtube Sitesine Erişim Sağlayabiliriz. Dns değiştirmenin kısa mantığı Turk Telekom’a ait dnslerde erişim yasağı olduğu için biz dns değiştirerek site sorgulamaları Turk telekom dnsleri görmeden başka dns lere sorgulama gönderebiliyoruz ve böylece erişim sağlana biliyoruz.

Şimdi Gelelim Dns Nasıl Değişir ?

Bağdaştırıcı yani Ethernet Ayarlarına Giriyoruz ,, Ethernet üzerine Gelerek Özellikler Bölümüne Giriyoruz TCP / Ipv4 özelliğinin üzerine geliyoruz iki kere basarak açıyoruz.

 

Daha Kırmızı işaretli Yerdeki ” Aşağıdaki DNS sunucu adresini Kullan “ işaretliyoruz. Tercih Edilen DNS Sunucu kısmına google dns adresi olan 8.8.8.8  yada  Open Dns adresi olan  208.67.222.222  adreslerini yazıyoruz tercih sizin. Diğer Dns sunucusuna 8.8.4.4  veya 207.67.220.220  adresini yazarak Dns Sunucularını değiştirebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın