Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Google Link Kısaltma Nasıl Yapılır?

1.659 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Google Url Nasıl Kısaltılır bunun hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Bir blog sayfanız var veya Facebook hayran sayfanız var buradan haber siteleri veya kendi web sayfanız dan bir link paylaşımı yapacaksınız. Bu sayfanızın linki uzun olduğu için bir gözünüzü rahatsız edebilir ve kirlilik yaratabilir.

Bu konumuzda bu kirliliği kaldırmak için Google Url Kısaltma servisinden yararlanacağız. Bu link kısaltma adresine gidebilmek için “https://goo.gl/” adresinden giderek url ( link ) kısaltmasını yapacağız.

Peki url kısaltmasını nasıl yaparız ?

Örnek : https://ademocut.com/tangoda-istenmeyen-kisiyi-nasil-engellerim-resimli-anlatim/  bu benim web sitemde bulunan bir konunun uzun linki bunu Facebook Sayfama yapıştırdığım da oldukça estetik bir bozukluğa yol açıyor bende bunu kısaltacağım.

google url kısaltma

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi bu uzun link Facebook sayfamda paylaşacağım ama url ve Konu başlığı bir birine gireceği için bir görüntü kirliliği yaratmaktadır. Birde şöyle düşünebiliriz bir başka siteye yönlendirme yapacağız bu kısa linklerde sayfa adresi olmayacağı için ziyaretçilerin sayfayı açana kadar bilmemesi gibi bu biraz da güvenlik riski olabileceğini de hatırlatalım.

google url short

 

Uzun link Paste your long URL here yazan yere yapıştırıyoruz ve aşağıda Ben Robot değilim  kısmını işaretliyoruz ve  captcha kodu girdiğimizde Shorten URL yazan yere bastığınızda link kısalmış olacaktır.

url - link kısaltma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi url kısaltılmış oldu artık bundan sonra Uzun Url yerine bu kısa Url kodunu kullanarak görüntü kirliliğinden uzak duracaksınız. http://goo.gl/PFNGjW  adresini istediğiniz yere yapıştırarak bundan sonra uzun link adresinin yerini almış olarak aynı görevi kısa url yapmış olacak .

Url Nasıl Kısaltılır Video Anlatım ;

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın