Sponsorlu Bağlantılar

görev çubuğunda birden fazla ülke saat gösterme

617 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayar ekranı yani monitörün sağ alt kısmında saat kısmında birden fazla ülke saati nasıl gösterilir? bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. işiniz gereği veya takip ettiğiniz dünya üzerinde bir ülkenin saatini görev çubuğuna eklemek suretiyle takip edebilirsiniz. Herhangi bir ülke saatini görev çubuğunda göstermek için aşağıda vereceğimiz adımlar ile eklemek suretiyle takip etmenize yarayacaktır. 

Görev Çubuğuna Birden Fazla Ülke Saati Ekleme ;

saat ekleme işlemini sağ alt görev çubuğunda saat göstergesi ikonu üzerine bir kere dokunarak işlemi başlatabiliriz veya denetim masası üzerinden Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge adımları üzerinden takip edebiliriz.

Diğer bir adım win+r tuş takımları ile çalıştır penceresini açalım “timedate.cpl” komutunu bu pencereye yazalım açılacak pencerede “Tarih ve Saat” ayarları karşınıza gelecektir. yukarıda gördüğünüz gibi “Ek Saatler” sekmesinde diğer saat dilimlerindeki saati görüntüleyebilir, Bu ek saatleri görev çubuğundaki saati üzerine gelerek üzerine giderek görüntüleyebilirsiniz.

görev çubuğunda iki ek ülke saati ekleyebilirsiniz, onay penceresini işaretlemek üzere saat dilimi seçin ve görünen ismi isteğe göre değiştirebilirsiniz. Böylece görev çubuğu üzerinde yerel saat ve iki farklı dünya ülke saat dilimi eklemiş olursunuz. Windows 10 işletim sistemi kullananlar içinde işlem aynı yapılmaktadır. Bilgisayarda bu saat ayarlama nasıl yapılacak? bu saat ayarı kendi bulunduğunuz lokal saate göre otomatik değişmektedir. Windows Saatini baz aldığı için saat internet üzerinden değişmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın