Sponsorlu Bağlantılar

Google Play Store Ödeme Yöntemini Değiştirme

38 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Play Store ödeme yöntemi ekleme, Google Play Store ödeme yöntemini kaldırma ve mevcut ödeme yöntemini değiştirme konusunda merak edilen sorulara cevap bulabilirsiniz.

Google Play Store depolama alanı veya uygulama satın almak için bir ödeme yöntemi belirlemeniz gerekecektir. Bu ödeme yöntemleri arasında kredi kartı, Turkcell PayCell, Google Play hediye kartı gibi yöntemleri seçebilirsiniz.

Türkiye’mizde ödeme yöntemi olarak American Express, MasterCard, Visa, Visa Electron olan kredi kartı veya banka kartlarıdır.

Cep telefonu operatörü olarak Türk Telekom, Turkcell, Vodafone fatura üzerinden ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Burada ödemeler faturaya yansıyacaktır.

Google Play bakiyesi ve Google Play hediye kartları şeklinde ödeme yöntemlerinden birini seçebilirsiniz.

Kedi kartı bilgilerini girerek hesabınızdan ödeme yapabilirsiniz fakat yeni bir kredi kartı tanımlamak veya farklı bir ödeme yöntemi seçebilirsiniz. Bunun için Google Play Store ödeme yöntemi değiştirme işlemini gerçekleştirmek gerekecektir.

Yedek bir ödeme yöntemi ekleme işlemini de yapabilirsiniz. Benim başıma gelen bir olayda ben 100 GB depolama alanı satın aldığım için kredi kartı üzerinden ödeme yapmaktayım.

Tarafıma gönderilen bir Google Play Store hediye kartı ile ödeme bakiyemden ödeme yapmak için ödeme yöntemini değiştirmem gerekiyordu. Şimdi bizde bu yazımızda Google Play Store ödeme yöntemi ekleme ve yeni bir ödeme yöntemi değiştirme işlemini yazımızda anlatacağız.

GOOGLE PLAY STORE ÖDEME YÖNTEMİ NASIL DEĞİŞİR

  • Android telefonumuz üzerinden veya Tablet üzerinden Google Play Store uygulamasını açın.
  • Menü
  • Ödeme yöntemleri
  • Ödeme Yöntemi Ekle
  • Talimatları uygulayın
  • Yeni ödeme yöntemi Google hesabınıza eklenir.

Buradan yeni bir ödeme yöntemi ekledik. Şimdi mevcut ödeme yöntemini kaldırmak isterseniz o zaman pay.google.com adresinden kimlik bilgilerinizle oturumu açın.

Kaldırmak istediğiniz ödeme yönteminin altıdan kaldır butonu göreceksiniz. Bu menüyü kullanarak kaldırabilirsiniz.

Eğer ödeme yöntemini değiştirecekseniz pay.google.com adresinden ödeme yöntemini düzenleyebilir güncelleyebilirsiniz.

Böylece Google Play Store ödeme yöntemi eklemek, ödeme yöntemin değiştirmek veya ödeme yöntemini kaldırmak için pay.google.com adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bu konumuzda Google Play ödeme yöntemlerini kontrol etmek için nasıl yapılır, nasıl yapılmış hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın