İpUçları

Google Güvenlik Tarama Nedir Nasıl Aktif Edilir

Google Güvenlik Tarama Nedir Nasıl Aktif Edilir

Merhabalar, bu yazımızda Google Güvenli tarama hakkında bilgi vereceğiz. Google Güvenli Tarama nedir, Google Güvenli Tarama ne işe yarar, Google Güvenli Tarama nasıl aktif edilir, Google Güvenli Tarama nasıl etkinleştirilir bu konuda merak edilen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Günümüz çağı teknoloji çağı olduğu için her şeyi neredeyse her şeyi internet üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Online işlemlerinizi daha güvenli bir hale getirmek için Google, Google Güvenli Tarama özelliğini devreye soktu.

GOOGLE GÜVENLİ TARAMA NEDİR

Güvenli tarama projesi oldukça basit bir şekilde kimlik avı amaçlı yazılımlar korumak için ücretsiz geliştirilen bir hizmettir. Tehlikeli tüm internet sitelerini “kara liste” olarak bir veri tabanına toplar ve bu veritabanın da bulunan bir siteye ulaşmaya çalıştığınızda sizi bu sayfaya gitmenizi engelleyen bir koruma sistemidir.

Google Güvenli Tarama özelliği yeni olmasına rağmen hala geliştirilmesi gereken bir özellik olarak biraz daha zaman istemektedir.

GOOGLE GÜVENLİ TARAMA NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR

Bu özelliği kullanabilmek için Chrome de sağ üst köşede Üç nokta > Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Güvenlik kısmından Güvenli tarama ( Safe Browsing ) özelliği aktif edebilirsiniz.

Ya da tarayıcıya “chrome://settings/security” adresini direk tarayıcıya yapıştırabilirsiniz.

Varsayılan olarak bu özellik kapalı olarak gelecektir. Gelişmiş koruma ve standart koruma olarak isteğe göre bir ayarı yapılandırabilirsiniz.

NASIL YAPILIR;

Bu konumuzda Google Güvenli Tarama özelliği ne işe yarar, nedir ve nasıl aktif edilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL