Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Fiziki Konum Bilgi Paylaşımını Kapatma

80 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google Chrome konum bilgileri nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Chrome coğrafi konum bilgilerini paylaşmak istemiyorsanız aşağıda vereceğimiz ipuçları ile “fiziksel konum” bilgilerini iptal edebilirsiniz.

Yerel haberler veya yakın bölgenizdeki mağazalar gibi alakalı özellikleri ya da bilgileri sunmak için web siteler sizin konum bilginizi kullanmak ister.

Siz bu konum bilgilerini kapatmak isterseniz aşağıda adımlarla sitelerin konumunu görmenizi engelleyebilirsiniz.

FİZİKİ KONUM PAYLAŞIMINI KAPATMA CHROME

  • Google Chrome tarayıcınızı açınız.

Tırnak işareti olmadan “chrome://settings/content/location” komutu tarayıcıya yapıştırın ve enter tuşuna basınız. Burada Konum sekmesinde “Sitelerin konumunu görmesini izin verme” adımını işaretleyiniz.

Böylece fiziki konum paylaşımını iptal etmiş olacaksınız. Bundan sonra web sitelerin size konum bilginize dayalı olarak hizmetini engellemiş olacaksınız. Bu konumuzda Google Chrome Konum paylaşımını engelleme konusunda bilgi vermeye çalıştık.

VİDEO ANLATIM;

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşımda bulunabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın