Sponsorlu Bağlantılar

Google Asistan kayıtlarını silme

15 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google Asistan kayıtları nasıl silinir, nasıl temizlenir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

İOS işletim sisteminde Siri özelliği gibi Android işletim sistemlerinde de kullanılan Google Asistan özelliği mevcuttur.

Arama yapacağınız veya verdiğiniz komutlar doğrultusunda tüm verileri tutan Google Asistan da girilen bu tür verileri temizlemek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz yolla silmeniz mümkündür.

GOOGLE ASİSTAN NEDİR

2016 yılında Google tarafından geliştirilmiş yapay zekâ destekli sanal sesli asistandır. Mobil cihazlarda, Akıllı ev sistemlerinde bulunmaktadır. İki yönlü konuşmalar gerçekleştirilebilmektedir.

Bu iki yönlü görüşmelerde kaydedilen verileri cihazınızdan temizleyebilirsiniz. Bunun için hemen nasıl Google Asistan veri kayıtları silinir anlatacağız.

GOOGLE ASİSTAN KAYITLARI NASIL SİLİNİR

Google Asistan kayıtlarını temizlemek için “https://myactivity.google.com/activitycontrols/webandapp?hl=tr” adresi üzerinden Android cihazınızda girdiğiniz hesabınıza giriş yapınız.

Bu girdiğiniz alanda Filtreleme yaparak Asistan özelliğini bulmanız için kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz verileri bu alan üzerinden silebilirsiniz.

Burada manuel olarak silebileceğiniz gibi belirli periyotlar halinde de silmek için ayarlayabileceğiniz özellik mevcuttur.

GOOGLE ASİSTANLA YAPILABİLECEK ŞEYLER

 

Google Asistan ile ister konuşarak isterseniz yazarak iletişim kurabilirsiniz. Google Asistan ile neler yapılabilir?

GÖREVLERİNİZİ YÖNETİN

Kısa mesaj gönderebilir, hatırlatıcılarınızı ayarlayabilir, e posta gönderebilir veya pil tasarruf modu aktif hale getirebileceğiniz birçok özelliği aktif edebilirsiniz.

GÜNÜNÜZÜ PLANLAYIN

Akşam yemek rezervasyonundan tutunda, uçuşları kontrol edebileceğiniz gibi, seyahat ederken yolunuz üzerinde bir restoran veya kafe bulabilirsiniz.

MÜZİK DİNLEME

Hoşlandığınız müzikleri popcast üzerinden dinleyebilirsiniz.

SORULARINIZA CEVAPLAR BULUN

Cihazınızdan Hava durumu, trafik, finans veya farklı dillerde çeviriler, güncel konulara yanıtlar bulabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Google Asistan için daha ayrıntılı bilgiler için “https://assistant.google.com/intl/tr_TR/” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu konumuzda Google Asistan kayıtlarını temizleme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgiler vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın