İpUçları

Gizli Hafiyelerin Kullandığı Google Lens Nedir

Gizli Hafiyelerin Kullandığı Google Lens Nedir

Merhabalar, Bu konumuzda Google Lens nedir, Google Lens ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceleri Google Lens mobil uygulamalar da kullanırken yakın zamanda web üzerinde de kullanılan bu özellik çoğu kişiler tarafından merak edilmektedir. Google Lens özelliği bir kere kullandığınızda artık bağımlısı olacaksınız.

Google Lens, Google tarafından geliştirilmiş görüntü tanıma teknolojisidir. Herhangi bir resimi Google Lens üzerinden yükleyip tarattığınız da yüklenen fotoğraflar, resimlere yakın eşdeğer, benzer veya aynısının ne olduğunu size sunmaktadır.

Buna bir örnek vererek anlatırsak bir ilaç kutusu resmini veya bir çiçeğin resmini çekerek Google Lens üzerinden arattığınızda ne olduğunu size kolaylıkla vermektedir.

Görsellerdeki sinir ağına dayalı analiz ederek nesneleri tanımaya yarayan bir özelliktir. Web üzerinden arama sayfasında bulunan Görseller kısmına tanımlamak istediğiniz görseli sürükleyip bıraktığınızda veya yükle dediğinizde görselin ne olduğunu kolaylıkla size bulacaktır.

Bunu örneklerle çoğaltabilirsiniz. Bir arkadaşınızın paylaştığı görseli yükleyip eş değer görselleri size sunacak ve nerede olduğunu da bulma imkânınız olacaktır.

Mobil cihazlarda Google Lens kullanmak isterseniz Android cihazların bazısında yüklü olarak gelebileceği gibi mağazalardan da yükleyebilirsiniz. IOS işletim sistemi içinde geçerlidir.

Google Lens uygulaması üzerinden görselleri taratabileceğiniz gibi çeviri yapma özelliği de oldukça popüler kullanılan bir özelliktir. Yurtdışına sıklıkla gidenler ve yabancı dili zayıf olanlar için girdiğiniz bir restoran da menüleri telefonun kamerasından Google Lens kullanarak görsellerde yazan yabancı kelimeleri kendi dilinize kolaylıkla çevirebilir.

Mobil uygulamada Çeviri, Metin, Arama, Ev Ödevi, Alışveriş, Yerler, Yemek gibi aramalarda yapabilirsiniz.

Bu yazımızda Google Lens ne işe yarar, nedir, neye yarar gibi konularda sorulara cevap vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL