Sponsorlu Bağlantılar

gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik hatası nasıl çözülür?

178 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara yeni işletim sistemi kurarken veya format atmak isterken bazen hatalar ile karşılaşırsınız. Bu hata, sorunlardan biride “gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik”  hatası verebilmektedir. Bu sorun neden kaynaklıdır, ilk akla gelen kurulum cd yada dvd okuma hatası veya optik sürücü arızası, yada optik sürücüyü görmemesi nedeniyle yaşanmaktadır.

gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik sorunu yükleme aygıtının bulunamaması nedeniyle arızalara neden olmaktadır. Bu konumuzda gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili olarak aşağıda çözüm yollarını vermeye çalışıyoruz. Aşağıdaki verdiğimiz çözüm yollarını deneyebilirsiniz. 

gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik sorunu nasıl çözülür?

  • Kurulumu Cd veya Dvd çizilmiş veya bozulmuş olabilir. Eğer bozuk bir cd üzerinden kurulum yapıyorsanız, hata alacaksınız ve kurulum başarısız olacaktır.
  • Kurulum Cd siz kendiniz iso kalıbı üzerinden yazdırmış iseniz düşük hız ile yeniden cd yazdırın. Yüksek kaliteli cd yazdırma ile yazdırılmış cd’de hata alabilirsiniz.
  • Eğer cd okuyucusu yani optik sürücü’nün arızalı olduğunu düşünüyorsanız, usb üzerinden işletim sistemi kurmaya çalışınız. Usb Format Nasıl Atılır? konusunu inceleyiniz. 
  • format atarken cd / dvd optik sürücü kablolarını kontrol ediniz, eğer kablolarda sıkıntı varsa, yani yerinden çıkma, kablo arızalı ise optik sürücü görmeyeceği için hatası alabilirsiniz. 
  • gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik sorunsalı için farklı bir kurulum cd kullanmayı deneyiniz, bozuk, çizik veya bozuk bir bad sektörlü hdd üzerinden imaj alınmış ise kurulum esnasında sıkıntı alabilirsiniz. 
  • Bonus Çözüm ; yükleme menüsünde sabit sürücüde  tüm partitionları gösteren ve biçimlendirmeyi  sağlayan pencerede “Sürücü Yükle” adımı ile değilde pencerenin hemen altında İleri butonu kullanarak format atmayı deneyin.
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın