Sponsorlu Bağlantılar

Fidye Virüslerine “Karşı Klasör” Kalkanı Oluşturun

497 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son yıllara ismini sıklıkla duyduğumuz Fidye Virüsü veya diğer adıyla CryptoLocker Virüsleri olarak bilinen ve bulaştığı bilgisayar’daki dosyaları kilitleyerek , şifrelemektedir. böylece önemli dosyalarınızı da kayıp ederek bilgisayar korsanı tarafından fidye yani para isteyerek bu şifreyi çözeceği söylenmektedir. 

Fidye Virüsü bilgisayara nasıl bulaşır? Fidye virüsleri genel olarak bilgisayara mail yolu ile tanımadığınız bir mail adresinden dikkat ve ilgi çekici konu başlığı atılarak bu virüslü maili açmaya çalıştırmak veya sahte mail ile yüksek faturanızın olduğu , kargo mail gibi yollar ile virüs dosyaları yollayarak bu gelen mailleri açtığınızda başınıza bela olacak bu virüs bilgisayara bulaşmaktadır.

Bilgisayara bulaşan CryptoLocker dosyaları kilitleyip size bir dosya göndrip bu dosya içinde yapılması gereken adımları’da yanında vererek para göndermenizi veya oyun coin almanızı sağlamaktadır. Şimdi bu konumuzda fidye virüsüne karşı nasıl önlem , tedbir alınır? bununla ilgili bilgi vereceğim.

Trend Micro bu konuda bir çözüm yolu sunmaktadır. Maximum Security ile Fidye yazılımlarına karşı belge ve dosyalarınızı klasör ile kormaktadır. Anti-Fidye Yazılımı ile şifreleme virüsüne karşı önemli dosyaları güvenli bir şekilde koruma altına alacaksınız. Önemli Dosyaları “Klasör Kalkanı” ile güvenli bir şekilde saklaya bileceksiniz. 

http://www.trendmicro.com.tr/urunler/maximum-security/#product-benefits” adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın