Sponsorlu Bağlantılar

Farenin ( Mouse ) Sağ Tık Menüsüne İstediğiniz Programı Ekleyin

5.000 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazımızıda Faremizin Sağ tuşana bastığınızda açılan menuye Program eklemenin nasıl yapıldığını göstereceğim. Gündelik hayatınızda bilgisayar başında devamlı olarak sbit programları kullanıyor iseniz ve bunlara hızlı bir şekilde Farenizin sağ tuşu yardımı ile hızlı bir şekilde erişmek istiyor iseniz bunun basit bir şekilde nasıl yapılığını hemen gösterelim bunun için aşağıdaki adımları izleyerek ve sizler için hazırladığım video ile öğrene bilirsiniz.

[checklist]

  • Win + R Tuş Kombinasyonu ile Çalıştır Penceresini Açalım ve Regedit Komutu ile Kayıt Düzenleyici çalıştıralım.
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell Adımlarını Takip ediyoruz.
  • Shell Klasörü üzerine Gelerek Sağ Tuş ile Yeni > Anahtar Gelerek Command Dosyası oluştuyoruz.                                                                       fare sağ tuş özelliği program ekle1
  • Daha Sonra Command Klasörü üzerine gelerek Yine bir Yeni > Anahtar > Hangi Programı ismi yada başka bir isim yazabilirsiniz.Bir dosya oluşturuyoruz.
  • Sağ Menu Üzerinde Varsayılan Üzerine Gelerek Değiştir Diyoruz ve Buraya Programın çalıştır Hedef yerini yazarak tamam diyoruz ve sonlandırıyoruz.

[/checklist]

 

Yukarıdaki Konuyla ilgili olarak Nasıl yapıldığına dair video izleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Farenin ( Mouse ) Sağ Tık Menüsüne İstediğiniz Programı Ekleyin (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın