Sponsorlu Bağlantılar

Fare Sağ Tık Donma Sorunu ve Çözümleri

10.032 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Sorunlarında ve sizlerden gelen sorulardan biride Fareye sağ tık yaptığınızda Donma sorunu yaşıyor olmamızdır. Mouse ( Fare ) Sürekli dönerek donuyor hatası alıyorsunuzdur . Be benim zamanla başıma da geldiği için biliyorum benim ben bu sorunu bilgisayarımın diğer teknik hatalarından dolayı format atarak bulmuştum ama siz siz olun her karşılaştığınız sorunlar nedeni bilgisayarınıza format atmayınız sorunun çözümünü arayınız. Şimdi Gelelim Fare Sağ tık explorer donmasına karşı nasıl çözüm buluruz..?

Genelde Windows 8.1 sürümünde kaynaklı bu hatayı çözmek için bir kaç adımları izleyerek çözüm yolunu bulalım. Bu hatayı düzeltmek için Kayıt Defterinden düzenleyeceğiz. Bunun için ilk Önce Win + R çalıştır penceresini açıyoruz ve regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz .

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID yolu Buluyoruz. Bundan sonra CLSID altında bir çok klasör adını göreceksiniz. Burada sizin bulacağınız klasör adı.  “{8E74D236-7F35-4720-B138-1FED0B85EA75}” Bu klasörü bulduk dan sonra buraya çift tıklıyoruz ve bunun altında Shellfolder klasörü üzerine geliyor ve sağ tuş ile İzinler bölümüne giriyoruz.

shellfolder1

Daha Sonra İzinler bölümünü açtık dan sonra karşınıza yeni bir pencere açılacaktır.

shellfolder2

Yukarıda Resimde görüldüğü gibi Gelişmiş Bölümüne Giriyoruz.

shellfolder3

Yukarıda Resimde görüldüğü gibi Değiştir bölümüne giriyoruz.

shellfolder4

Burada Bilgisayarınızın adını adları denetleme kısmına yazıyoruz. Eğer bilgisayarınızın tam ismini bilmiyor iseniz Gelişmiş > Şimdi Bul kısmından kullandığınız bilgisayarınız adını buluyorsunuz ve Tamam diyorsunuz.

shellfolder5

Yukarıda resimde görüldüğü gibi Tikli yerleri işaretliyoruz ve Tamam diyoruz daha sonra Bir pencere açılacak oraya tamam diyoruz.

shellfolder6

Eklediğiniz Bilgisayarınız  kullanıcı adını üzerine geliyor ve işaretliyorsunuz daha sonra aşağıdaki ikindi kırmızı işaretli yerdeki gibi Tam denetim izinleri veriyorsunuz ve tamam diyorsunuz.

Buraya kadar tüm adımları yaptık dan sonra Shellfolder kısmı üzerine tekrar geliyoruz ve Sağ tarafdaki Menüye gelerek orada Attributes yazan kısım üzerine geliyoruz.

shellfolder7

Attributes üzerinde faremizi sağ tuşu ile Değiştir yaparak Burada görülen değeri 0 ( Sıfır ) yapıyoruz. ve Tamam diyerek buradan çıkıyoruz. Daha sonra bilgisayarın ayarlarını iyi alması için yeniden başlatıyoruz ve faremizin sağ tık ( explorer ) donmasını çözmüş oluyoruz.

Tags – Etiketler ;

Fare sağ tık donması , klasör üzerine gelince takılıyor , fare takılıyor ,fare donuyor , mouse , fare imleçi dönüyor , klasör takılıyor , fare klasör explorer donması , çözüm , hata , sorun , sağ tık yapınca masaüstü donuyor , masaüstünde sağ tık yapınca donuyor , masaüstü sağ tık beklemesi , Windows 8.1 sağ tık donması

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Fare Sağ Tık Donma Sorunu ve Çözümleri (6 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Allah razı olsun düzeldi,arkadaşlar o klasör bende de yoktu F3 e basıp Bul penceresine “Shellfolder” yazıp aynı işlemleri uyguladım.Sorun çözüldüj

  2. Ben sağ tuşla basılı tutarak bir yere taşıyordum klasörleri veya başka şeyleri şimdi öyle olmuyor sebebi nedir

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın