Sponsorlu Bağlantılar

Fare çift tıklama yavaş çalışıyor?

1.177 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda giriş birimi olarak kullanılan Fare ( Mouse ) üzerinde sol ve sağ tuşları sayesinde işlem yapmaktayız. Bu konumuzda fare sorunların biride fare çift tıklama sorunu dur. Bir , dosya , klasör veya program çalıştırmak için çift tıkladığınızda hemen algılamıyor , tutukluk yapıyor ve geç açıyorsa bu problemi nasıl çözeceğiz? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. 

Mouse Çift Tıklama Sorunu Nasıl Çözülür?

fare çift tıklama sorunu çözümü için sizlere aşağıda farklı yollar ile çözüm yolu vermeye çalışacağız. Bazen bir kere tıklamada çift tıklama gibi algılaması’da bunun yanında cabası çift problem nasıl giderilir , nasıl çözülür? bununla ilgili anlatım yapalım. 

  • Bilgisayar > Denetim Masası > Fare bu adımları takip ederek mouse ( fare ) ile ilgili ayarları yapmak üzere bu menüye girelim.

Fare Özellikleri > Düğmeler bu ayara girdiğimizde “Çift Tıklama Hızı” kısmında “Ayarınızı sınamak için klasörü çift tıklayın. Klasör Açılmaz ya da kapanmazsa, daha yavaş ayarı deneyin.” bu kısımda menüyü ayarlayabilirsiniz. ( fare çift tıklama )

  • Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini çalıştıralım. Buraya “devmgmt.msc” komutunu yazarak aygıt yöneticisi ayarlarını açalım.
  • Fare ve Diğer İşaret Aygıtları bu ayarlardan fare sürücüsünü güncellemesini internet üzerinden yaparak güncel bir sürücü yüklü değilse yükleyelim. Eğer güncel ise sürücü o zaman aynı yerden donanımı kaldıralım ve bilgisayarı yeniden başlatarak sürücünün yeniden yüklenmesini sağlayalım. 
  • Eğer Klasörleri tek tıkla açmak istiyorsanız birde vereceğim farklı bir çözüm yolunu deneyiniz , bu işinize yarayacağını sanıyoruz. Bilgisayarda herhangi bir klasörü açınız ve sağ üst köşede Düzenle > Klasör ve Arama Seçenekleri adımlarına giriniz. 

Öğeleri Tıklama Seçenekleri 

  1. Öğeleri açmak için tek tıkla ( seçmek için üzerine git ) , bu ayarı seçtiğinizde açacağınız programlar , dosyalar , belgelere bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece fare ile tek işlem ile dosyaları açabilirsiniz. 
  2. bu işlemin tam tersi Öğeleri açmak için çift tıkla seçmeniz yeterli olacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın