Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’da izinsiz paylaşılan fotoğraf nasıl kaldırılır?

11.094 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca sıklıkla kullandığımız sosyal ağlardan Facebook artık bir bağımlılık oldu , herkesin birer hesabının olması veya birden fazla hesabının olması ilgili artırmaktadır. Facebook hesabınızda paylaştığınız fotoğraflar , videolar ile arkadaşlarınız veya takipçiler tarafından beğenilir .

Bu konumuzda size ait bir görseli bir başkasının izinsiz paylaşması veya facebook tarafından paylaşması nedeniyle bu izinsiz paylaşım nasıl kaldırılır? bunu anlatmaya çalışacağız. İzinsiz paylaşımları Facebook bildirim yaparak bu görseli kaldırmak gerekebilir, bunun için aşağıdaki adımları takip ederek facebook izinsiz paylaşım görselini kaldıralım.

Facebook Fotoğraf Kaldırma İsteği ;

Eğer Gizlilik Haklarının ihlal edildiğiniz düşünüyorsanız ve ihlal edilen bir durum var ise aşağıdaki adres üzerinden forum doldurunuz. 

https://www.facebook.com/help/contact/345665165520196” link adresi üzerinde izinsiz paylaşımları kaldırmak üzere devam ediyoruz. 

Kimin gizlilik hakları ihlal ediliyor? sorusuna eğer sizin ise “Benim Haklarım” , çocuk veya eşiniz , anne, baba, veya bir tanıdığınız için ise diğer kutuyu doldurun. Kaç yaşındasınız? > yaş aralığını kutuyu işaretlemek sureti ile belirtiniz. 

Nerede Yaşıyorsunuz ; ABD veya ABD dışında ise ikinci şıkkı seçiyoruz. Adınızı ve size ait izinsiz paylaşılan fotoğrafın url adresini buraya yapıştırın ve bilgilerin doğru olduğundan eminseniz aşağıdaki Kutuyu işaretleyin ve GÖNDER butonu ile izinsiz paylaşılan , sizden habersiz ve izniniz olmadan paylaşımları, görselleri kaldırabilirsiniz.

Url Adresini Nasıl Bulursunuz?

Bu fotoğrafın gözüktüğü profil bağlantısı ( url’si ) bu kısma web tarayıcınızda chrome , safari , explorer , mozilla tarayıcınızda adres çubuğundaki link adresini kopya+yapıştır şeklinde uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Facebook’da izinsiz paylaşılan fotoğraf nasıl kaldırılır? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Peki fotoğrafımı kimsenin paylaşmasını istemiyorum. Bunu kapatmanın bir yolu var mı ben bulamadım

    • profiliniz herkese açık mı? paylaşımlarınızı gizlilik ayarı üzerinden kapatarak bunu engelleyebilirsiniz.

  2. facebook ta bir profil degilde sayfa izinsiz resmi paylaşmış ise bunu nasıl kaldıttırabilirim ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın