Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Messenger aktif görünümü kapatma

573 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Facebook Messenger kullananlar için “aktif” durumunu nasıl kapatırız? Konusunda sizlere bu konumuzda bilgi vermeye çalışacağız.

Akıllı cihazlarda, tablet, Android telefonlar, İPhone veya diğer telefonlarda anlık mesajlaşmak için geliştirilmiş uygulamalardan biri olan Facebook Messenger de yeşil nokta o an için online olarak görüldüğünüzü yani aktif olduğunuzu göstermektedir.

Bu durumdan bazen rahatsız olunabilir, uygulamayı kullanmazsanız bile diğer aktif durumda olduğunuz için gelen mesajlara cevap vermediğiniz de yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Bizimde bu yazımızda Facebook Messenger aktif görüldü durumunu kapatma konusunda sizlere destek vererek nasıl kapatılır? Bunu yazımızda sizlere hemen anlatıma geçeceğiz.

FACEBOOK MESSENGER AKTİF DURUMU KAPATMA

Aktif görülme durumunu kapatmak için hemen aşağıda adımları takip ederek devre dışı bırakabiliriz.

  • Facebook Messenger uygulamasını açınız.
  • Sol üst köşede “Profil Resmine” basın.
  • Aktif durum ( açık ) yazan kısmı göreceksiniz.
  • Aktif Durum ( açık / kapalı ) barı kapatabilirsiniz.

Burada size bir uyarı mesajı gelecektir. Bu mesajda “Arkadaşların ve kişilerin aktif veya yakınlarda aktif olduğunu göremeyeceksin.” Bu mesaj ile artık sizi arkadaşlarınız aktif durum olarak göremeyeceklerdir.

NOT: Eğer siz aktif durumu gizleme işlemi yaptığınızda arkadaşlarınızın son görüldü ve durumlarını göremeyeceksiniz.

Yukarıda konumuzda Facebook Messenger aktif durumu gizleme konusunda nasıl gizlenir, nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda sorularınıza cevaplar vermeye çalıştık. Sizin de bu konuda yazılarınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın