Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Kullananlar Buna Dikkat “Yetenek Sizsiniz” virüsü

53 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en ünlü sosyal ağlarından olan Facebook son zamanlarda başı Yetenek Sizsiniz Virüsü ile başı dert de. Bu virüs link olarak Gözüküyor ve bu link bastığınızda arkadaş listenizdeki kişileri etiketliyor ve hızla yayılmaya başlıyor. Bu Virüs sayesinde link sahibine para kazandırmaya başlıyor.  Para kazanma tuzağı olan bu linklere dikkat ediniz. Böyle Linklere itibar etmeyiniz.

Yetenek Sizsiniz virüsü Nasıl Temizlenir ?  

Antivirüs  “http://www.gezginler.net/indir/spybot-search-destroy.html” programları kullanınız.

İnternet Tarayıcı Ayarlarınızı Kontrol ediniz 

Google Chrome için Ayarlar > Uzantılar  kısmında Bilmediğiniz Uzantıları Çöp kutusuna basarak siliniz.

Mozilla ( Firefox ) > Eklentiler Kısmında Virus benzer eklentiler varsa kaldırınız.

Microsoft İçin  Win + R Tuşlarına Basarak Regedit komutunu Yazarak Kayıt düzenleyicisini açınız ;

Hkey_local_machine-Software > Policies > Google > Chrome  Bölümündeki   “asdadsfclbonhleank” gibi Karışık karakterleri siliniz. 

Diğer Bir konu İse  Facebook ‘da Bilmediğiniz uygulamaları kaldırınız ve Facebook Şifrenizi Değiştiriniz. Facebook Şifreni Nereden Değişir Bilmeyenler  Facebook Şifresi Nasıl Değişir? konusunu okuyarak şifre ( parola ) hemen değiştirin.  

yetenek sizsiniz virüsü temizlemek ve kaldırmak için yukarıda adımları uygulayarak silebilirsiniz. ayrıca Facebook Paylaşımlarında virüslerin yayılacağını ve her paylaşım link adresini açmayacağınızı uyaralım. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın