Twitter

Excel de Onay Kutusu kullanarak Seçtiğiniz Hücrelerde Verilerin Üzerine Çizelim

Excel de Onay Kutusu kullanarak Seçtiğiniz Hücrelerde Verilerin Üzerine Çizelim

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de onay kutucuğu veya Checkbox To Do List tablosu oluşturmak yani onay kutusu ( form denetimi ) konusunda bilgi vereceğiz.

Bu listeyi kısaca şu şeklide anlatırsak bildiğiniz küçük onay kutucukları vardır. Buradan bir ürün seçmek için veya bir seçeneği seçmek için işaretleyebilirsiniz. İşte böyle bir liste Microsoft Excel de nasıl hazırlanır bunu yazımızda öğreneceksiniz.

EXCEL ONAY KUTU ( FORM DENETİMİ ) EKLEME

Bu özelliği kullanmak için “Geliştirici” özelliğinin aktif olması gerekmektedir. Microsoft Excel Geliştirici özelliği nasıl aktif edilir https://ademocut.com/microsoft-excelde-gelistirici-developer-dugmesi-ekleme/ adresimizden hemen öğrenebilirsiniz.

Geliştirici düğmesini ekledikten sonra Tabloda onat kutusu ile yeni kural oluşturarak onayladığımız isimleri üzerine çizili yazılar ekleyeceğiz.

# Excel üst kısmında bulunan GELİŞTİRİCİ özelliğine giriyoruz.

# Ekle menüsüne giriyoruz.

# Onay Kutusu ( Form Denetimi ) düğmesini ekliyoruz.

Bundan sonrası daha iyi anlamanız adına Youtube video izleyerek nasıl yapıldığını anlatacağız. Sizde video izleyerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Microsoft Excel de Geliştirici sekmesinden Onay kutusu eklemek suretiyle Seçili hücrelerdeki verilerin üzerine çizme veya boyama hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL