Sponsorlu Bağlantılar

Excel Açıklama kısmına Hover Effect Ekleme

19 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda Microsoft Excel’de Açıklama kısmına Hover Effect ekleme işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Hover Effect nedir kısaca bundan bahsedecek olursak, genel olarak CSS kodlamada sıklıkla geçen bir kelimedir. Bu şu demek fare ile resmin üzerine geldiğinde animasyon şeklinde oynaması olarak adlandırılmaktadır.

Yani bir resmin üzerine geldiğinde resim zıplayabilir, hareket edebilir veya farklı bir efekt ile hareket edebilir. Excel’de Açıklamalar kısmına görsel resim ekleyerek açıklama üzerine geldin de resim açılacaktır.

Bizde bu konumuzda Microsoft Office Excel’de hücre açıklama eklendiyse, fare ile açıklama üzerine geldiğinde görsel açılmasını sizlere buradan adım adım hem resimli anlatım ve video anlatım ile nasıl yapılacağını anlatacağız.

EXCEL’DE HÜCRE AÇIKLAMASINA HOVER EFFECT VERME

Excel’de hücreye açıklama eklediğinizde farenin açıklamalar kısmına gelmesiyle kendiliğinden açılması için efekt vereceğiz.

  • İlk adım Excel’de istediğiniz hücrenin üzerine geliyoruz.
  • Daha sonra Farenin sağ tuşu ile “Açıklama” ekle ile bir “açıklama penceresi” açıyoruz.
  • Burada yapılması gereken adım açıklama penceresinin çerçeve üzerine fare ile geliyoruz. Unutmayın açıklama penceresinin içinde değil açıklama penceresinin çerçevesi üzerindeyken yapacaksınız.

Açıklama çerçevesi üzerinde faremizin sağ tuşunu kullanarak kliklediğimizde karşımıza “Açıklama Biçimlendir” özelliğine gireceğiz.

Açıklamayı biçimlendir özelliğine girdiğimizde sırasıyla şu adımları takip edelim. Renkler ve Çizgiler > Renk > Dolgu Efektleri adımları ile aşağıda penceremiz açılacaktır.

kısmından Hücre açıklamasında görünmesini istediğimiz resmi seçiyoruz. Tamam diyerek sekmeleri kapatıyoruz.

Şimdi budan sonra açıklama olan hücrenin üzerin geldiğinizde görsel resim kendiliğinden görünecektir. Aşağıda gördüğümüz gibi karşınıza çıkacaktır.

Artık fare ile hücrenin üzerine geldiğinizde bu şekilde otomatik olarak görseller görünecektir. Bu işleme Hover Effect adı verilmektedir.

 

EXCEL HÜCRE AÇIKLAMASINA RESİM EKLEME

 

Birde bu konuyu daha iyi anlamanız amaçlı olarak video ile nasıl yapılır, nasıl yapılmış şeklinde anlatalım.

VİDEO ANLATIM;

 

Bu konumuzda Microsoft Office Excel Hover Effect konusunda “Açıklama” bölümüne resim nasıl eklenir hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda bize destek hattı üzerinden sorunlarınızı gönderebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın