Sponsorlu Bağlantılar

Eski modem nasıl değerlendirilir

1.532 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ev veya işyerinde kullanmadığımız eski modemi nasıl değerlendirebiliriz? Bunu bu yazımızda sizlere fikir vermek için hazırladık. Bu konumuz umarım faydalı olacaktır.

Evinizde, ofiste internet alt yapısını değiştirdiniz, farklı bir internet paketine geçtiniz, kablolu modemi, kablosuz wifi modemi ile değiştirdiğinizde boşa çıkan adsl modem nasıl değerlendirilir? Akıllara ilk gelen cevap hemen ikinci el olarak Letgo, Sahibinden veya diğer sitelerde satmak akıllara gelebilir.

Bizde burada sizlere Eski modemi tekrar kullanma veya diğer alternatif yollardan bahsedeceğiz.

ESKİ MODEM DEĞERLENDİRME

 Evde işyerinde eski modemi farklı yerde kullanmak için aşağıda verdiğimiz çözüm metotları ile sizde değerlendirebilirsiniz.

  • KABLOSUZ DAĞITICI

Eğer eski modem kablosuz modemse bunu bağlantının yetmediği yerde kablosuz olarak dağıtıcı niteliğinde kullanabilirsiniz. Access Point görevi ile modemin olduğu yerden arka odalara, ofislere bağlantının zayıf olduğu yerlere tekrarlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; iki modem aynı anda nasıl kullanılır?

  • MİSAFİR MODEM

Evinize gelen misafirlerin internete bağlanmasını istiyorsanız ve gerçek modem üzerinde ağ anahtarını kimseyle paylaşmadan ikinci modem üzerinden misafir modem özelliğini aktif ederek işyerinize gelen veya evinize gelen misafir konuklarınıza internet dağıtabilirsiniz.

  • NETWORK SWİTCH – HUB

Bulunduğunuz ağlarda genişletici olarak kullanabilirsiniz. Modemde 4 port çıkışı varsa bir portu eski modeme vererek bu eski modem üzerinden dağıtıcı, switch olarak kullanabilirsiniz.

Zaman zaman adsl modem üretici tarafından eski modemi küçük bedellerle alıp yerine sıfır modem verdikleri kampanyalar düzenlenmektedir. Modem üretici firma sayfalarını takip ederek kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Elinizde bulunan eski modemi değerlendirmek için yedek modem olarak da tutabilirsiniz. Diğerinin arıya geçmesi üzerine bu modemi kullanabilirsiniz.

Yukarıda ana temelde İşyerinde atılmış modemi ne yapabilirim gibi soruyorsanız temel olarak bu modelleri kullanabilirsiniz. Bunun dışında eski adsl modemi kullanma imkânı kalmıyorsa satışa çıkararak değerlendirebilirsiniz. Diğer satış sitelerinde aynı marka ve modeline göre netten araştırarak kaç paradan satıldığını inceleyerek değerinin altında satmamış olursunuz.

Böylece evdeki eski modemi atmadan farklı yöntemlerle kullanabilirsiniz. Bu makalemizde eski modem nasıl değerlendirilir? Bu konuda sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Eski modem nasıl değerlendirilir (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın