Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

1.303 views
Sponsorlu Bağlantılar

turkiye.gov.tr” web adresini kullanarak devletin vatandaşa verdiği tüm online hizmetlerden yararlanmak için kullanılan devlet kapısına e-devlet denilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için PTT Şubelerinden şifre almanız gerekmektedir.

Aldığınız şifreyi kimse ile paylaşmayınız daha sonra aldığınız bu şifreyi kendiniz e-devlete giriş yaptığınızda değiştirmenizi isteyecektir , eğer değiştirmediniz ve öyle kaldı veya mevcut kullandığınız parolayı sonradan değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

e-devlet şifresi nasıl değişir?

e-devlet-sifresi-nasil-degisir

 

vatandaşlık numarası ve değiştireceğiniz şifre ile giriş yapıyoruz , 1 numaralı isminizin yanında küçük bir ok işareti göreceksiniz buraya bastığınızda bir pencere açılacaktır bundan sonra 2 numaralı işaretli okta görüldüğü gibi “Şifremi Değiştir” butonu kullanıyoruz.

veya “https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifreDegistir” adresini tarayıcınıza yapıştırın ve kullanıcı kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yaptığınızda direk olarak şifre değiştirme paneline geçeceksiniz.

edevlet-parola-degistirme

Şifrenizi değiştirirken uymanız gereken bazı kurallar vardır , bu kurallara uymadığınızda şifrenizi değiştiremezsiniz.

  • Şifreniz 8 ( sekiz ) karakter içermelidir. rakam , harf ve karakterin toplamıdır.
  • Şifreniz sekiz karakterden olmalı ama bunun içinde rakamlar , harf ve karakter içermesi şifrenizin daha güçlü olması demektir ayrıca ( büyük ve küçük harf ) kullanın. Örnek şifreleme’de User1234! gibi olabilir
  • değiştireceğiniz şifreler doğum yılı veya vatandaş numarası olamıyor.
  • En son kullandığınız üç şifreden farklı olmalıdır.

Ayrıca dikkat edilecek hususlardan biride değiştirilen şifreleri unutmayacak bir şekilde olması ve şifrelerinizi not alıyorsanız bunu ortalık yerde bırakmayınız. Bir başkasının eline gelen şifreler ile adınıza edevlet üzerinden işlem yapılabilmektedir.

Arama Tags & Etiket ;

e-devlet şifresi nasıl değişir , edevlet şifresi nasıl değiştirilir , e-devlet parolası nasıl değişir , e-devlet giriş şifresi nasıl değişir , edevlet şifresi oluşturma , edevlet parolası nasıl oluşturulur

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın