Sponsorlu Bağlantılar

DRİVER_POWER_STATE_FAİULURE HATASI ve ÇÖZÜMÜ

126 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Mavi Ekran Hatası olarak DRİVER_POWER_STATE_FAİULURE alıyor olabilirsiniz. Bununla ilgili olarak bir çok etkileyici nedenler olabilir bizde burada DRİVER_POWER_STATE_FAİULURE hatasına çözüm aramaktayız.

DRİVER_POWER_STATE_FAİULURE sizlerden gelen sorulardan biride bu olarak tarafıma iletilmektedir.  peki bu sorun neden kaynaklı olabilir ilk önce bununla ilgili kısa bilgi veriyim.

Mavi Ekran hataları genelde Sürücülerden kaynaklı olurlar , yeni bir donanım eklediğinizde yüklediğiniz sürücüler uyumsuz olduğu için yada sürücü çakışmaların dan kaynaklanmaktadırlar. Şimdi DRİVER_POWER_STATE_FAİULURE hatasına nasıl önlem alınır bununla ilgili olarak biraz sizlerde için ve kendi tecrübeme istinaden bilgi vermek istiyorum.

DRİVER_POWER_STATE_FAİULURE Nasıl Çözülür ;

Bilgisayarınızda Bulunan eski sürücüleri tamamen güncelleyin . Bilgisayarınızda Win + Pause ( Break ) tuşlarına basarak Aygıt Yönetici açarak buradaki sarı ünlem işaretli olan sürücüleri güncelleyin. Bios Versiyonu sürümünün yeni bir versiyonu çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz . Yeni Bir güncellemesi var ise Bios güncellesini yapınız. Bios Versiyonu Nasıl öğrenilir buradan öğrene bilirsiniz.

Bilgisayarınızda bozuk dosyaların olup olmadığını araştırın var ise bunu ” scf /scannow ” komutu ile  bilgisayarınızda bozu dosyaları taratmanız da fayda vardır. ” tırnak işaretleri olmadan Win + R tuşları çalıştır penceresine bu komutu yazınız. Bilgisayarınızın ramlerinizi Test ediniz , ramlerinizi yerinen çıkartın slotları silgi ile siliniz ve yerine tek , tek takarak deneyiniz böylece bozuk ram var ise bunu tespit edelim. En Son olarak ise Yüklediğiniz Sürücüden bir önceki güne Sistem Geri Yüklemesi yaparak Bilgisayarınızı eski bir tarihe geri alınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın