Sponsorlu Bağlantılar

Dizüstü bilgisayarı pilsiz kullanmak mümkün müdür?

46 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda pilsiz, batarya olmadan dizüstü bilgisayar kullanılır mı konusunda yeni kullanıcılar tarafından sıklıkla sorular gelmektedir. Bizde bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Laptop bataryasız kullanmak elbette mümkündür. Bana göre batarya olmadan direk elektrik adaptörüyle kullanmak sürekli mantıklı gelmektedir. Pil sağlığı nedeniyle uzun ömürlü olmasını isteyenler elektrik adaptörüyle kullanmaktadır.

Doğrudan elektrik adaptörüyle çalışanların tek dezavantajı elektrik şebekesindeki elektrik akımının dalgalanması nedeniyle oluşabilecek zararlardır. Bunu da elektronik mağazalarında satılan akım koruma prizleriyle çözebilirsiniz.

Hatta olanağınız varsa küçük sürekli güç kaynakları ( ups ) vardır bunlarla kullanırsanız bilgisayarda çalışırken ani elektrik kesintilerinden dolayı veri kaybı yaşamayacaksınız.

İmkan yoksa ve bilgisayarda önemli işlerle uğraşıyorsanız o zaman bilgisayarda pilin takılı olarak çalışılmasıdır böylece elektrik dalgalanması ve elektrik kesintilerinden etkilenmeyeceksiniz.

Eğer bilgisayarınızda pil takılı olmadan pilsiz, bataryasız kullanacaksanız o zaman pilinizi %60 veya %70 seviyesinde şarjlı olduğundan emin olduktan sonra çıkartın ve sağlam bir yere kaldırın.

Bundan sonra dizüstü bilgisayarınızı şarjsız elektrik adaptörü ile kullanabilirsiniz. Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilir diğer konularda sorular için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın