Sponsorlu Bağlantılar

DISM Online Cleanup-Image CheckHealth Komutu Nedir

162 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda DISM Online Cleanup-Image CheckHealth komutu nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır bununla ilgili olarak bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

Windows 10 işletim sistemin’de, Dağıtım Görüntüsü Hizmeti ve Yönetimi, ağ yöneticilerinin Windows Kurtarma Ortamı, Windows Kurulumu ve Windows PE (WinPE) dahil olmak üzere sistem görüntülerini hazırlaması, değiştirmesi ve onarması için yerleşik bir araçtır.

Ancak, bu aracı, bilgisayarınızın gizli kurtarma görüntüsüyle ilgili yaygın sorunları gidermek için de kullanabilmektedir.

Tipik olarak, bir aygıt düzgün başlamadığında, performans sorunları gösterdiğinde veya belirli bir hatayı gidermeniz gerektiğinde, eksik veya bozuk sistem dosyalarını yüklemede gizlenmiş bir kurtarma görüntüsünü kullanarak taramak ve değiştirmek için Sistem Dosyası Denetleyicisi’ni kullanabilirsiniz.

Tek uyarı, Windows 10 görüntüsündeki bir veya daha fazla dosya hasar görürse, SFC aracının çalışmayacağıdır. Bu senaryodaysanız, “install.wim” görüntüsünü DISM ile onarabilir ve ardından işletim sistemini sıfırdan yeniden kurmanıza gerek kalmadan kurulumu onarmak için SFC’yi kullanabilirsiniz .

Daha önceki konularımızda sfc /scannow nedir nasıl kullanılır yazımızda okuyabilirsiniz. Birde farklı bir komutumuz var.

DISM Online Cleanup-Image CheckHealth komutu nedir, ne işe yarar bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

DISM ONLİNE CLEANUP-IMAGE CHECKHEALTH NEDİR

Yukarıda Sfc /scannow komutu işe yaramazsa birde DISM Online Cleanup-Image CheckHealth komut dosyasını kullanabilirsiniz.

Yerel görüntü dosyalarında herhangi bir bozulma varsa bu dosyaları düzenlemek, düzeltmek için kullanılan bir komuttur.

Bunun için aşağıda yönergeleri kullanarak DISM Online Cleanup-Image CheckHealth dosya komutunu kullanabilirsiniz.

  • Komut istemci dosyasını “Yönetici olarak çalıştır” ile çalıştırınız.
  • Daha sonra komut istemci satırına “DISM Online Cleanup-Image CheckHealth” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.
  • İşlem süresine göre birkaç dakika zaman alabilmektedir.
  • Birde bu komut sonrasında şu komutu da kullanın.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutu kullanın ve bozuk dosyaları restore ediniz.

Bu konumuzda DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth komutu ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutu hakkında bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorular için soru-cevap sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın