Sponsorlu Bağlantılar

disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek alan yok

2.083 views
Sponsorlu Bağlantılar

disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek alan yok” bu sorun bilgisayarda ham ayrılmamış bir disk alanını biçimlendirmeye kalktığınızda verilen bir hatadır.

yeni aldığınız bir hdd ( harddisk ) biçimlendirmek isterken bu sorunla sık sık karşılaşılabilir. bu sorun neden kaynaklı olabileceğini ihtimallerini gözden geçirmek gerekiyor. ilk önce yeni bölüm açacaksınız veya açtınız ne kadar kapasitede alan ayırdınız kaç gb bir boşluk var bunu kontrol ediniz.

disk parametreleri nelerdir

girdiğiniz kapasite mb cinsinden olacağı için pratik olarak 1 gigabyte ( gb ) alan megabyte karşılığı 1024 mb olacağı için yeterli bir boşluk bırakmamış olabilirsiniz. bunu gözden geçirin ve yeni açtıysanız bölümleri silin ve tekrar biçimlendirme yapınız.

Birde sabit disk üzerine birden fazla işletim sistemi kuracaksanız bu işletim sistemi kuracağınız bölümler primary Partition üzerine kurulacağı için bunlara dikkat ediniz o şekilde diski o şeklide formatlayın.

C: ye kurduğunuz kapasite alanında fazla yer yoksa bunu genişletmek gerekecektir. Partitionları genişletmek için üçüncü parti yazılımları kullanmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın