Sponsorlu Bağlantılar

D:\ erişilemiyor. erişim engellendi. hatası

13.529 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda farklı,ilginç bir sorun ile karşı karşıyayız, d:\ erişilemiyor, d:\ erişilemez erişim engellendi hatası ve çözüm yollarını anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayarın disk bölümleri genel olarak işletim sisteminin kurulu olduğu bölüm olarak C:\ arşivleme ve diğer dosyaları saklamak için böldüğünüz partition olarak D:\ olarak ikiye ayrılmaktadır, bu isteğe göre fazla bölümlere ayırabilir yada diğer depolama aygıtları flash bellek taktığınızda yada Sd kart taktığınız da E:\ – F:\ gibi bölüm olarak bilgisayarda yer almaktadır.

Bilgisayara bulaşan virüsler, yada Windows üzerinde yaptığınız farklı hatalı işlemler nedeniyle D:\ erişilemez sorunu ile karşılaşılabilir. 

yukarıda 1 nolu resimde , disk kapasite ( doluluk ) kısmı görünmemektedir, 2 numaralı pencerede bu bölümünü açtığınızda D:\ erişilemiyor. erişim engellendi. sorunu ile karşı karşıya kalınmakta ve disk bölüm içine bilgilere erişim sağlanamamaktadır.

Erişim Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür?

d:\erişim engellendi sorunu çözümü için farklı yollar deneyeceğiz, bunun için yapılacak adımları sırasıyla takip ederek uygulamaya çalışacağız.

  • Bilgisayar’da C:\ bölümü üzerinde sağ tuş ile özellikler > güvenlik sekmesine giriyoruz ve C:\ bölümünde “grup yada kullanıcı adları” kısmında hangi kullanıcıya ne yetkilisi verilmiş ve kullanıcı adlarını bir yere not alalım.

C:\ üzerinde Güvenlik sekmesinde kullanıcıların 3 nolu resimde olduğu gibi izinlerini kontrol ediniz, kimisi tam denetime sahip, kimisi okuma, değiştirme, yazma gibi admin ( yönetici ) hesaplarında tam denetim olmaktadır.

  • Ardında Bilgisayar Simgesi üzerine sağ tuş yaparak Yönet veya win+r tuşlarına basarak çalıştır penceresine “compmgmt.msc” komutunu yazınız ve “Bilgisayar Yönetimi” paneli açıyoruz.

D:\ erişilemiyor hatasında Depolama > Disk Yönetimi ve burada D: bölümü üzerine geliyoruz fare yardımı ile “Özellikler” sekmesinden “Güvenlik” ve kullanıcıları ekliyoruz ve C: olduğu gibi izinleri veriyoruz.

Bunun dışında disk erişimini engelleyici programlar kullanıyor musunuz? eğer üçüncü parti yazılımlar kullanıyorsanız LockFolder gibi bu programlar disk erişim engellendi problemi yaşatabilirler. Bu programları kullanmamanız, kaldırmanızı tavsiye ederim.

Yerel Disk D: erişim problemi için bir kaç yardımcı programlar var bunları denemediğim için sizlere sadece isimlerini tavsiye olarak önereceğim bunu İnternet üzerinden araştırmasını kullanımı yapabilirsiniz. Partition Table Doctor 3.5. programı’da işe yaradığı hakkında bilgiler vardır. 

D:\ ERİŞİM ENGELLENDİ SORUNU ;

Harddisk bölümü açılmıyorsa sizler için yaracak bir bad uzantılı dosya işinize yaracaktır, bu dosya ile açılmıyor harddisk, sabit disk bölümleri açmayı deneyebilirsiniz, zamanında oldukça işime yarayan bu dosyası bilgisayara indirerek çalıştırabilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B1Pg8wi_txflSGJaY0tpbndQVzg/view?usp=sharing” adresi üzerinden bat dosyasını indirerek kullanabilirsiniz. rar şifresi : ademocutcom olarak ayarlanmıştır. Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sisteminde deneyebilirsiniz.

d:\ erişim kısıtlı erişilemiyor sorunu yukarıda verdiğim çözüm yolları ile sorunu çözmüş olacaksınız. Bununla ilgili sorularınız için soru & cevap sayfamızı yada yorumlar kısmından tarafımıza bildirebilirsiniz. Sizinde kendinize göre çözüm yolunuz varsa yorumlar kısmından bilgilendirme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

D:\ erişilemiyor. erişim engellendi. hatası (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Eski C: sürücüm nasıl olduysa kilitli ve bitlocker falan değil, herşey boot sorunu ile başladı:(( Başka HDD ye sistem kurup 2. hdd olarak bağladım ama yok, erişim engelli. Ne yapsam açılmıyor.

  2. Teşekkürler.Günlerdir erişim engellendi sorununu çözemedim. bad uzantılı dosyayı bir kaç kez çalıştırdıktan sonra tak hdd açıldı.süpersin.

  3. Dostum çok teşekkür ederim. Birinci yöntemle çözdüm sorunumu. Kızımın kaç yıllık fotoğrafları vardı harici diskte. Sayende kurtardım hepsini. Allah razı olsun.

  4. Yazınızın çok yararı oldu. Kolayca problemi çözdüm. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın