Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Windows Bir Sorunla Karşılaştı Hatası

1.826 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda bilgisayar hatalarından  “Windows Bir Sorunla Karşılaştı Kapatılması Gerekiyor” sorunu ile ilgili olarak ipuçları vereceğim . Windows Bir Sorunla Karşılaştı Kapatılması Gerekiyor hatasını neden verir ?  Bu hata genelde mavi ekran hataları ( bluescreen) hataları ile birlikte vermektedir.

Mavi ekran hatası verdikten sonra Bilgisayarınızda Windows Bir Sorunla Karşılaştı Kapatılması Gerekiyor diyerek bilgisayarımız kapanır. Genelde Sürücü yani driver kaynaklı olarak da DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL gibi hatalar verebilir.

Bundan şunu anlamak gerekir , Bilgisayarınızda yüklü olan bir donanım (aygıt) sürücüsü eksik veya hatalı yüklemeden veya bu sürücünün sonradan zarar görmesi yüzünden kaynaklı olarak hataya maruz kalabilirsiniz.

Bununla ilgili olarak Bu sorun nasıl çözülür ? ilk önce sorun hangi donanım parçasından kaynaklı ise o donanım sürücüsünü güncellemek gerekecektir. Yanlış yüklenen ekran kartı driveri veya sonradan yüklediğiniz ses kartı , hatta mouse veya klavye donanımları bile yapmaktadır.

Diğer bir Windows Bir Sorunla Karşılaştı Kapatılması Gerekiyor sorunu için Ramlerinizi kontrol ediniz Bozuk bir Ram mavi ekran hatasını yapabilir. Bunun için bilgisayarda Ramleri yerinden çıkartın ram slotlarını silgi ile temizleyin ve Anakart üzerinde ram takılan yerleri bir temizleyin ve ramleri teker teker takarak bozuk ram var ise kontrol ediniz. 

Diğer bir çözüm yöntemi ise Bios ayarlardan Load ayarını Default yaparak tekrar kontrol etmeniz olacaktır. Bios arayüzüne girerek bu ayarları değiştirin ve bilgisayarı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın