Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} whea_uncorrectable_error hatası

2.588 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda yaşadığınız whea_uncorrectable_error hatası genelde donatımsal kaynaklı mavi ekran hatalarından biridir. Bu Mavi Ekran ( BlueScreen ) hatası bilgisayarınızda kendiliğinden otomatik olarak yapılan güncellemelerden veya sizin herhangi neden ile donanım sürücüsünü eksik yüklemenizden kaynaklı da olabilir.

Bu Hataları Şu şekilde alabiliriz ;

whea_uncorrectable_error , Stop 0x124 Whea_Uncorrectable_Error , Bu hatalardan kaynaklı olarak whea dosyası zarar görmesinden ve mavi ekran hataları , klavye ve mouse yavaş hareketler yaşana bilir . Peki Bu sorunu nasıl çözer ?

* Bilgisayarımızın Kayıt Defterini Gereksiz çöplerden temizleyelim. Bunun için Bilgisayarımıza Ccleaner Programı ile taratalım gereksiz girdileri silelim.

Ccleaner Programı Nasıl Kullanılır ; 

* Bilgisayarınızın Aygıt ( Donanım ) Güncellemelerini yapınız.

* Bilgisayarınızda alınmış olan En son sistem geri yüklemesine geri dönün. Sistem Geri Yüklemesi yapmayı bilmeyenler için video yardımcı olacaktır.

Sistem Geri yüklemesi Nasıl Yapılır ?

* bilgisayarımızda bozuk Disk Hataları var ise bunu düzeltmeye çalışmak için  Win + R çalıştır penceresi açıyoruz ve sfc /snannow komutunu yazarak disk kontrolunu sağlayalım.

* Bilgisayarımızda bozuk Ram var ise bunu kontrol edelim . Ramleri yerinden teker teker çıkartalım ve deneyelim eğer bunlardan birinde bozukluk var ise bunları tespit ediniz.

* yukarıda adımları denediniz ve olmadı ise bilgisayarınızın yedeği var ise buna geri dönün eğer yok ise temiz bir sistem kurulumu yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın