Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} sexyali.com Google Analytics sürekli geliyor!

399 views
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar bu konumuzda benimde başına gelen ve google analytics veya yandex metrica kullananların sürekli gördüğü sexyali.com arama tags gibi sürekli siteye gelen bu site nedir ? ve bununla ilgili nasıl önlem alınır bununla ilgili bir konu paylaşacağım.

sexyali.com bu adresi girdiğinizde sizi aliexpress alış veriş sitesine yönlendirmektedir. sexyali.com ve buna benzer referral yönlendirme siteleri bir spam site olduğu için google tarafından pek dikkate alınmamaktadırlar bunlar bu yüzden bootları kullanarak sahte binlerce spam link yollayarak bu sitelere girmeyi sağlamaktadır. ve böylece hit sayılarını artırmakta ve alış veriş sitelerine yönlendirme yaparak ortak iş yapmaktadırlar.

samara

Bunların zararı nedir ? Web siteniz var ise gelen aramalarda site ziyaretçi sayınız yükselecek fakat spam ziyaret olduğu için sitenizin seo değeri düşecektir. böylece sizin sitede google tarafından göz önünde pek bulunmayacaktır. o yüzden bu tür referral siteleri engellemeniz gerekecektir. Bunu en iyi Google Analytics tarafından filtremele yaparak engelleye bilirsiniz.

Bunu Nasıl yapacağız . Google Analytics açıyoruz ve Yönetici Sekmesinde Yeni Filtreleme adımını takip ederek bu bölüme giriyoruz.

google analytics filtreleme

Filtre Adı : filtreyi kolayca bileceğiniz bir isim yazınız.

Filtre Türü : Özel

Filtre Alanı : Kampanya Kaynağı olarak seçiyoruz.

sexyali.com | chinese-amezon.com

sexyali.com / referral

Filtre Modeli kısmına yukarıda yeri yapıştırın ve kayıt ediniz. böylece bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. Eğer yönlendirme yapılıyor ise yönlendirme seçiyoruz ve sitenin ismini yazarak tekrar yeni bir filtre daha oluşturabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın