Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar açılınca Bios Sıfırlama Sorunu Nasıl Çözülür?

3.686 views
Sponsorlu Bağlantılar

Anakart üzerinde Bios ayarlarının tutulması (cmos) saklanması amacıyla bir pil bulunur bu pile Bios pili adı verilir. Diğer şarj edilebilen piller gibi bu pillerde şarj edilebilir zamanla bu piller deforme vermeye başlarlar , eğer ki uzun elektrik gelmezse bu piller boşalabilir bu pillerin boşalması ile de bios hafızası sıfırlanır şöyle bir hata vermeye başladığında bilin ki bios piliniz bitmek üzeredir .

Bilgisayarınız her açılışta saat ve tarihi değişiyorsa bu pille alakalıdır. Eğer ki pil sorunlu ise bunu değiştirmek gerekir. pil ile ilgili bir sorun yoksa o zaman anakartın kullanma klavuzunu okuyarak bios ile ilgili jumper ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekecektir.

Bios sıfırlaması bilgisayar açılında sıklıkla bu sorunu yaşatıyorsa hemen en yakın saatçi’den bios pili satın alabilirsiniz. Bios Sıfırlama sonucu tarih / saat her defasında ayarlama ihtiyacı duyabilirsiniz. Bios Pili Sıfırlama sorunu, hatası bu şekilde çözüm sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayar açılınca Bios Sıfırlama Sorunu Nasıl Çözülür? (2 Yorum)

Yorum Yaz

    • Merhabalar Nez Hanım , bilgisayarınız’da saat ve tarihin geride kalması bios pilinin azalması ile ilgilidir. Siz veya bu işi bilen birinin değiştirmesi yeterli olacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın