Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Google Chrome Türkçe Karakter Sorunu

4.060 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome ile yaşanan sorunlardan biride Türkçe Karakter sorunudur. Bu sorunlar , chrome donması , chrome güncelleme hatası gibi alıp başını gitmektedir. Bu konumuzda sıklıkla yaşanan hatalardan olan Türkçe Karakter ile ilgili olarak çözüm yolu arayacağız.

Bu sorun nasıl görülür , Google Chrome tarayınızda Türkçe Karakter olan i , ü gibi kelimeler kare işareti görünür ve yazıları okumaya kalktığınızda anlamsız bir şekilde görülür. Böylece Google Chrome Harflerin karışık karakter ile göründüğü için sorunu yaşayabilirsiniz.

Google Chrome Türkçe Karakter Sorunu Nasıl Çözülür?

Bunun için “chrome://flags/#disable-direct-write”  kodunu tarayıcınıza yapıştırın ve Enter basın.

google chrome türkçe karakter sorunu

 

Sarı işaretli “DirectWrite’ı Devre Dışı Bırak” yazını göreceksiniz. Burada yapmamız gereken Devre dışı olan bu ayarı Etkinleştir “Enable” yaparak ayarı değiştirin ve Tarayıcı yeniden başlatmanız yetecektir. Böylece Google Chrome’de yaşadığınız Karışık Karakterli Türkçe Harf Bozukluğunu düzeltmiş olacaksınız.

Diğer Bir çözüm yolu ise aşağıdaki adımları takip ederek’de deneyebilirsiniz. Google Chrome tarayıcınızı açınız ve Ayarlar > Diğer Araçlar > Kodlama > Otomatik Algılama seçebilirsiniz böylece tarayıcıda girdiğiniz sitelerin dil kodlamalarını otomatik algılayarak bozuk karakterleri düzelmiş olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

google chrome türkçe sorunu , google chrome türkçe kelimeler bozuk görünüyor , bozuk karakter sorunu , türkçe karakter sorunu nasıl çözülür , metin düzgün görünmüyor , fon türkçe karakter

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın