Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar belli bir süre sonra yeniden başlıyor veya kapanıyor

582 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu sorun sık sık yaşanmaktadır genelde, Bilgisayarınızı açtık dan sonra bir süre sonra kendi kendine kapanıyor yada resetliyor olabilir. Bunların belki sorunlar altında topluya biliriz bunların nedenleri aşağıda sıralamak gerekirse ;

  • Bilgisayarınız ile voltaj,güç kaynağı,ısınma veya bellek problemi yaşıyor olabilirsiniz. Eğerki bu Durumda sürekli değilde arada sırada voltaj dalgalanmasından dolayı veya sorun çıkaran bir programdan kaynaklana bilir. Bu Durumda CPU nuz aşırı ısınıyor olabilir bunun için Cpu ısısını kontrol ediniz. ( Cpu ile Soğutucu Fan arasına Termal macun bitmiş olabilir kontrol ediniz )

  • Kasa içindeki donanımlara elektrik voltaj veren Güç kaynağı yetersiz olabilir Güç kaynağınız sistem ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz olabilir. Güç Kaynağı watınız düşükse bu sorunu yaşayabilirsiniz.  Güç tüketimini ölçmek için güç tüketimi hesaplama konusunu inceleyin.
  • Arızalı Bellek de bu tür sorunları verebilir. Öncelikle birden fazla  ram kullanıyorsanız bunları tek tek sökerek deneyebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın