Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} 500 Sunucu Hatası

1.458 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinde sörf yaparken bir sayfa açmaya kalktığınızda 500 Sunucu cevap vermiyor hatası ile karşılaşa bilirsiniz.  bu hatalar son zamanlarda sıkça karşılaşılan hatalardan bir kaç tanesinden birisidir.

500 Sunucu Sorunu

500 Sunucu Hatası Google Sunucularının cevap vermemesi veya geç cevap vermesi sonucu bu şekilde bir hata vermesidir. peki bunun çözüm yolu nedir?

Chrome sunucu hatası , sayfanın görüntülemesi sonucu oluşan bulunduğu domain serverlerinin veya dns sunucuların geç cevap vermesi veya url link sayfasının kaldırılmış olması sonucu olabilir.

aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek bu sorunu aşmaya çalışalım. ilk önce dns adresi değişikliğine gidebiliriz. Eğer dns adresi kullanıyor iseniz farklı ve güncel dns adreslerini deneyebilirsiniz.

Dns Adresi Nasıl değişir?

* ilk önce ping  durumunu kontrol ediniz , bağlantınız yavaş olabileceğini göz önünde bulundurun , win + r ile çalıştır penceresini açın ve cmd komutunu yazın ve entere basınız. buraya ping google.com yazın ve TTL =45-55 değerlerinde ise normaldir. bu fazlalaştıkça bağlantıda yavaşlamaya başlar. Bağlantı yavaşladıkça sorun vermeye başlayacaktır.

* Modem ve bilgisayar arasındaki bağlantı kablolarını kontrol ediniz. ezilme veya kopukluk olabilir.

* Bilgisayar’da güvenlik duvarı veya antivirüs programı kullanıyor iseniz bağlantı kopması yapabilir. bunun için chrome , yandex  mozilla , explorer gibi programların internet kullanımına izin veriniz.

* Proxy kullanıyor iseniz , normal bağlantı kullanıma izin veriniz.

* Vpn bağlantıları için tarayıcılarda eklentiler kullanıyor iseniz bunları kaldırın yada pasif ediniz.

*  Son olarak Dns Ayarlarını 195.46.39.39 – 195.46.39.40 olarak Değiştiriniz birde öyle deneyiniz. Dns Ayarlarının nasıl değiştiğini bilmiyor iseniz

Arama Tags & Etiket ; 

500 hatası , sunucu hatası , sunucu hatası chrome , 500 sunucu sorunu çözüm , sunucu hatası nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın