Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüm ] %100 Cpu Kullanım Sorunu Çözümleri

5.345 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım son zamanlarda çok yavaşladı  hiç bir işlemi rahatlıkla yapamıyorum sorun yaşıyorum Görev Yöneticisine baktığımda cpu kullanımı %100 olmuş  bu sorun neden kaynaklanıyor diye bir çok soruyla karşılaşıyorum. Bu sorunların nedenlerini çözümünü bulmaya çalışacağız.

cpu kullanım sorunu

 

iki farklı görev yöneticisi görmektesiniz ilkinde Cpu Kullanımı %100 diğerinde ise %5 görünmektedir ikinci normal olarak görünüyor diğer %100 olanda cpu tamamını kullandığı için bilgisayarda bir yavaşlama vardır.

Genelde bu gibi durumlarda bu sömürme işlemini virüsler yapmaktadır. Bilgisayarınızı Combofix ile taratmanızı ve bilgisayarınızda yüklü antivirüs programını gücelleyerek genel bir taratma yapmanızı tavsiye ederim.

Bilgisayarım > Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Performans > Dengeli   olarak ayarlayınız bundan ‘da kaynaklanabilir.

Birde en son yüklediğiniz programları kontrol ediniz sürücülerden kaynakla bilir bu son sürücüleri kaldırarak tekrar bir kontrol ediniz.

Eğer’ki C: yüklü sisteminiz dışında birde D: sürücünüz varsa buradaki dosyalarını yedekleyin ve bu sürücüye bir Format atınız bazen d: bulaşan virüslerde buna sebep olabilmektedir.Umarım bu yazdıklarımdan  fayda görürsünüz şimdiden kolay gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüm ] %100 Cpu Kullanım Sorunu Çözümleri (6 Yorum)

Yorum Yaz

  1. benm bilglsayarımda ki işlemci sorunu ;
    onceden sistem bilgisine baktığımda 2 çekrdk 2 mantksal işlemci 1.6 ghz isletm hızı diyordu şimdi ise 1 çekrdk 1 mantksal işlemci diyo hızda bir değms yok ama film lerde bile kasıyo lütfen yardm edin

  2. bende gereksiz cpu kullanımı sorunu yaşıyorum. herhangi bir program çalıştırmadığı halde cpu kullanımı %100. işlemci kullanan programı bulmak içip görev yöneticisini açtığımda cpu kullanan hiçbir program görünmüyor çünkü cpu kullanan görev yöneticisinin kendisi.. gör. yön. açar açmaz cpu kullanmı %1 e düşüyor. şimdilik görev yöneticisini sürekli açık tutarak geçiştiriyorum ama kalıcı bir çözüm önerisinde bulunabilen çıkarsa denemeye hazırım. şimdiden teşekkürler

  3. saol admin çok yardımcı oldun combifix ile tarattım oldu bitti kül oldu gitti vir kardeş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın