Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] zapina arama sayfası nasıl kaldırılır?

463 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcı browserlerini etkiler ve bu arama motorlarını kullanmak zorunda kalırsınız. Peki bu arama motoru zapina.com ana sayfayı nasıl kaldırabiliriz ? Bunun için iki yol bunları adım adım uygulayalım.

1-Adım :

Bilgisayarımıza bulaşan bu arama motorunu program kurmadan deneyelim bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen zapina.com içinde uygulayabilirsiniz.

2-Adım :

Bilgisayarımıza indireceğimiz AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bilgisayarımıza yüklediğimiz bu program ile geniş bir tarama yapacaktır.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza yüklediğimiz bu program ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı Tarattık dan sonra zapina.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyin siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Daha sonra bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz. teker teker bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Örnek resimde görüldüğü gibi http://www.zapina.com uzantısını tüm tarayıcı dan siliyoruz. Son olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın